Manažér Porsche skončil vo väzení

Novinky Manažér Porsche skončil vo väzení

Foto: Porsche

23.4. 2018 10:00 Minulý týždeň bol pre Porsche mimoriadne ťažký. Automobilka zažila nielen sériu razií, ale jeden z manažérov skončil za mrežami.

Po sérii razií v nemeckej automobilke Porsche bol zatknutý jeden manažér. Zatknutie v liste zamestnancom potvrdil šéf Porsche Oliver Blume. Hovorca prokuratúry uviedol, že manažéra zadržali pre riziko úteku alebo snahy zničiť či zatajiť dôkazy.

Vyšetrovanie sa sústredilo na troch zamestnancov pre podozrenie z podvodu a klamlivej reklamy. Okrem zadržaného manažéra ide o súčasného člena správnej rady a bývalého zamestnanca. Dôvodom vyšetrovania sú údajné manipulácie s emisiami. Porsche všetky obvinenia odmieta.

"Štátny prokurátor obviňuje troch podozrivých a spoločnosť Porsche z toho, že vedeli o nelegálnom systéme riadenia motora," napísal Blume v liste. "Odmietame toto obvinenie a robíme maximum, aby sme veci dali do poriadku." Blume vyzval zamestnancov, aby sa nenechali rozrušiť správami o obvineniach. "Moji kolegovia v rade a ja robíme všetko pre to, aby sme čo najskôr vyjasnili fakty prípadu."

Zhruba 200 úradníkov prokuratúry a policajtov v stredu 18. apríla prehľadalo lokality Porsche a sesterského Audi a zabezpečili množstvo informácií. Ďalšie razie sa uskutočnili o deň neskôr.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia