Im Magna Steyr-Werk (Österreich) ist die 300.000 G-Klasse vom Band gelaufen. In der Manufaktur in Graz werden die Fahrzeuge auf nur einer Fertigungsstraße montiert.;Kraftstoffverbrauch kombiniert: 12,3l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 289 g/km*

The 300,000th G-Class has left the production line at the Magna Steyr plant in Austria. In the manufactory in Graz, the vehicles are assembled on just a single production line.;Fuel consumption combined: 12.3 l/100 km; combined CO2 emissions: 289 g/km
TASR
TASR

Novinky Magna Steyr predlžuje odstávku výroby do druhej polovice apríla

Foto: Daimler AG

26.3. 7:00 Výroba komponentov pre BMW a Jaguar Land Rover by sa mala obnoviť 20. apríla, keďže v tomto termíne chce spustiť linky BMW.

Rakúsky zmluvný automobilový výrobca Magna Steyr predlžuje odstávku výroby v dôsledku šírenia nového koronavírusu. Kým pôvodne počítali s dvojtýždňovým prerušením produkcie, situácia sa zmenila. Podľa informácií agentúry APA situácia v ostatných krajinách je iná ako pred týždňom, preto sa výroba obnoví najskôr v apríli.

Výroba komponentov pre BMW a Jaguar Land Rover by sa mala obnoviť 20. apríla, keďže v tomto termíne chce spustiť linky BMW. O obnovení produkcie terénnych vozidiel v Grazi sa najprv musí dohodnúť so zákazníkom. Preto Magna Steyr zatiaľ neuviedol presný termín: môže to byť pred 20. aprílom, no aj neskôr.

Spoločnosť pozorne sleduje vývoj na svetovom trhu a situáciu v dodávateľských reťazcoch. Zároveň úzko spolupracuje so zdravotníckymi úradmi, aby dokázala rýchlo reagovať. "Zdravie našich zamestnancov je v centre nášho záujmu a v budúcnosti urobíme všetko, čo je nevyhnutné na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19 a zároveň na čo najlepšie dodržanie výrobných plánov našich klientov," píše automobilka vo svojom vyhlásení.

TASR
autor TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia