Novinky Madrid sprísnil zákazy vjazdu

Foto: Dreamstime

14.12. 2018 17:00 Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd starších vozidiel, a to dieselových aj benzínových.

Madrid v stredu (12.12.) dočasne zakázal starším vozidlám, ktoré produkujú najviac emisií, jazdiť po jeho uliciach. Došlo k tomu dva týždne po tom, ako vykázal z centra mesta veľkú časť osobnej dopravy. Španielske hlavné mesto sa tak snaží bojovať proti znečisteniu ovzdušia.

Madrid aktuálne zápasí s vysokou mierou znečistenia, čiastočne pre slabý vietor, preto sa rozhodol pristúpiť k dočasnému zákazu jazdy všetkých starších áut.
Konkrétne, vozidlá na benzín vyrobené pred rokom 2000 a dieselové vozidlá vyrobené pred rokom 2006 mali v stredu zakázaný vjazd nielen do centra mesta, ale aj na mestský okruh M-30, zatiaľ iba do štvrtka, uviedla radnica. Tieto kritériá spĺňa približne 17 percent vozidiel v Madride.

Bolo to prvýkrát, čo mestské úrady aktivovali druhú fázu svojho nového protokolu proti znečisteniu. V rámci prvej fázy radnica v Madride od konca novembra zaviedla obmedzenia pre vjazd áut do historického centra v snahe znížiť emisie z výfukových plynov o 40 percent.

(TASR)

Diskusia  ()

Video

Diskusia