Lucid po prvýkrát spomenul SUV v druhej polovici roku 2020. Dnes sme sa dočkali prvých fotografií očakávaného modelu, ktorý sľubuje vysoký výkon, obrovský vnútorný priestor a tri rady sedadiel pre celkovo 7 pasažierov.

Vrchol triedy?

Lucid zatiaľ zverejnil len krátku sériu fotografií, ktoré nás majú navnadiť na oficiálne odhalenie začiatkom budúceho roka. Lucid však v oficiálnej správe tvrdí, že model Gravity bude dosahovať výkon superšportu a zároveň sa môže pochváliť väčším dojazdom než ktorýkoľvek iný teraz dostupný elektromobil (s výnimkou Lucid Air).

Lucid Gravity
Zdroj: Lucid

Viac fotografií nájdete v galérii

Pre porovnanie, Lucid Air Grand Touring dokáže podľa EPA prejsť na jedno nabitie 830 kilometrov (516 míľ). Naopak, základná verzia Air Pure má podľa EPA dojazd 660 kilometrov (410 míľ). Ak Gravity pristane niekde medzi, ľahko predbehné konkurenčné vozidlá, ako Tesla Model X, Audi Q8 E-Tron či Mercedes-Benz EQS SUV.

Ak bude cieľom modelu Gravity vyčnievať z radu v oblasti dynamiky, bude to mať pomerne ťažké. Pravdepodobne najväčší konkurent - Tesla Model X - je vo výbave Plaid schopný zrýchliť z pokoja na stovku za 2,5 sekundy a šprint na štvrť míle zvládne za 9,9 sekundy.

U nás nepredávaný obrovský GMC Hummer EV bude mať tiež štvorciferný výkon a zrýchlenie za 3,3 sekundy. Dokonca aj modely, ktoré nie sú zamerané na zrýchlenie, ako je Volvo EX90, dosiahnu rýchlosť 100 km/h za pomerne krátky čas. Samozrejme, Lucid je zameraný na úzky okruh záujemcov, a tak nie je dôvod neveriť, že automobilka ponúkne verziu modelu Gravity s výkonom viac ako 1000 koní.

SUV ako žiadne iné

Zástupcovia automobilky Lucid tvrdia, že špecifikácie a dizajn vozidla sa stále dokončujú. To znamená, že dizajn SUV odhaleného na fotografiách v galérii nižšie sa v konečnej podobe pred oficiálnym odhalením pravdepodobne o niečo zmení. Vieme však, že interiér bude ponúkaný v päť-, šesť- alebo sedemmiestnej konfigurácii s dvoma alebo tromi radmi. Vpredu bude kokpit novej generácie plný displejov.

„Gravity je postavené na tom, čo sme doteraz dosiahli, a poháňa ďalšie pokroky našej internej technológie s cieľom vytvoriť luxusné výkonné SUV, aké v súčasnosti nemá obdobu,“ povedal Peter Rawlinson, CEO a CTO Lucid Group. "Rovnako ako Lucid Air predefinoval kategóriu sedanov, tak aj Gravity ovplyvní svet luxusných SUV a nastaví nové meradlá vo všetkých oblastiach."

Úplné informácie o Lucid Gravity budú k dispozícii začiatkom roku 2023, keď sa otvoria rezervácie.