Medzi výrobcami prebiehajú už dlhé desaťročia výkonové vojny. Nástup elektromobilov však spustil číselnú bitku na inom fronte, jednotlivé značky začali súperiť na poli dojazdu. Tesla Model S drží niekoľko rokov prvenstvo. No všetko nasvedčuje tomu, že oň onedlho príde. Postará sa o to Lucid Air. Ide o pilotný produkt start-upu, ktorý sídli v rovnakom štáte ako spoločnosť vedená Elonom Muskom.

Tento kalifornský elektromobil sme vo forme prototypu spoznali ešte na sklonku roka 2016. Vo februári avizovala firma stojaca za ním odhalenie sériovej verzie na autosalóne v New Yorku, ktorý sa pre pandémiu nekonal. Medzičasom dokázal sedan prejsť z Los Angeles do San Francisca na jedno nabitie. Výrobca avizoval akčný rádius presahujúci 400 míľ na jedno nabitie, no nakoniec to asi bude ešte viac.

Lucid Air má ponúknuť najväčší dojazd zo všetkých sériových elektrických vozidiel. Podľa amerického úradu EPA (Environmental Protection Agency) prekoná 800 kilometrov, nezávislé testovanie podľa normovaného cyklu vykázalo hodnotu 517 míľ (832 km). Luxusný sedan má navyše dosahovať aj výnimočné dynamické parametre. Odhalenie sériovej verzie sa pravdepodobne odohrá onedlho, prvé exempláre sa majú k zákazníkom dostať začiatkom budúceho roka.