Lincoln MKC

Novinky Lincoln MKC dostane modernejšiu tvár

Foto: Lincoln

26.11. 2017 12:00 Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča, tvarovo sa zmení kapota i predný nárazník. Výrobca posilní oba benzínové motory.

Pred štyrmi rokmi debutoval na pôde výstaviska v Los Angeles okrem iného aj Lincoln MKC, luxusne odeté SUV postavené na rovnakom základe ako Ford Kuga. Na identickom mieste sa už o niekoľko dní odohrá odhalenie jeho omladenej verzie. Prémiová značka totiž medzičasom výrazne zmenila svoj dizajnový jazyk, ktorému sa postupne musí prispôsobiť celé portfólio.

Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom
Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom
Zdroj: Lincoln

V rámci faceliftu dostane tento automobil modernejšiu tvár, ktorá pôjde v stopách typov MKZ, Continental či Navigator. Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča so striebornou výplňou. V súvislosti s tým sa nutne zmení nielen kapota, ale tvarovo sa musia prispôsobiť aj svetlá a predný nárazník. Zadok automobilu zasiahne štylistická retuš iba minimálne.

V interiéri takmer niet o čom hovoriť. Dizajnovo nie je vôbec upravený, polčasové osvieženie zasiahne len vybavenie. Jeho súčasťou sa stane multimediálny systém Sync 3 a viac bezpečnostných prvkov. Lincoln okrem toho jemne posilní oba dostupné benzínové motory, dvojliter bude po novom ponúkať 180 kW (245 k) a maximálny výkon jeho objemnejšej 2,3-litrovej alternatívy narástol na 210 kW (285 k).

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia