ikona

Novinky Lincoln Aviator Concept: Elegantný plug-in hybrid

Foto: Lincoln

2.4. 2018 14:00 Americká značka oživuje svoje portfólio modelov. Okrem Continentalu a Navigatora predstavili na autosalóne v New Yorku svoj hybridný koncept. Štúdia Aviator odkazuje na model, ktorý už dávnejšie zmizol z ponuky výrobcu.

Koncept Aviator svojim názvom odkazuje na model, ktorý z ponuky americkej automobilky zmizol už pred dekádou. Je o niečo menší než Navigator, jeho väčší súrodenec. Narozdiel od ďalšieho modelu Lincoln Nautilus, ktorý disponuje pohonom predných kolies, má štúdia Aviator hnanú zadnú nápravu. Ako prvému v modelovom rade je mu energiu na pohyb dodáva plug-in hybridná jednotka.

“Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln
“Letec” patrí do flotily SUV americkej prémiovej značky Lincoln
Zdroj: Lincoln

Hlavnou hnacou silou pod kapotou bude v realite podľa dostupných informácií šesťvalec a to aj napriek tomu, že materská automobilka Ford zatiaľ nevyrába modely s týmto motorom v PHEV variantoch. Prednej časti automobilu dominuje veľká mriežka chladiča s logom značky. V zadu zase stojí za povšimnutie výrazná línia svetiel, ktorá sa ťahá po celej dĺžke dvier batožinového priestoru. Spojler, ktorý vystupuje zo strechy auta, ale aj výrazný nápis Aviator pod predným stĺpikom, dopĺňajú športovo ladený dizajn modelu.

V interiéri automobilu sa adaptoval elegantný dizajn z Navigatora, ktorý bol minimalizovaný pre účely tohto konceptu. V ňom sa nachádza množstvo chómových prvkov v kombinácii s čiernou farbou a bledou kožou. Samozrejmosťou sú digitálne budíky prístrojovej dosky či 12-palcový displej infotainmentu. Do predaja by sa tento Američan mal dostať v priebehu budúceho roka.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia