Aston Martin Lagonda Taraf

Novinky Lagonda rúbe cenou poriadne vysoko

Foto: Aston Martin

19.8. 2015 9:41 Limuzína vychádzajúca z modelu Rapide S má stáť takmer milión eur. Automobilka z tohto sedanu plánuje vyrobiť 200 kusov.

Medzi historické značky, ktoré v ostatnom čase prešli znovuzrodením, sa zaradila aj Lagonda. V priebehu minulého roka ju oživil Aston Martin. Známe meno použil na superluxusnú limuzínu voľne vychádzajúcu z modelu Rapide S, ktorá dostala vlastnú karosériu a modifikovaný interiér. Dvanásťvalcový sedan mal byť pôvodne určený len pre Blízky východ, nakoniec sa bude predávať aj v niekoľkých ďalších krajinách vrátane domácej Veľkej Británie.

Aston Martin Lagonda Taraf má stáť milión eur
Aston Martin Lagonda Taraf má stáť milión eur
Zdroj: Aston Martin

O dostupnosti vozidla v Spojenom kráľovstve informovala automobilka ešte na jar. Vtedy zároveň prezradila, že z modelu s plným názvom Aston Martin Lagonda Taraf plánuje vyrobiť 200 kusov. V týchto dňoch sme sa dozvedeli cenu jedného z nich. Ako uvádza stránka britského magazínu Autocar, limuzína sa má predávať za neskutočných 696-tisíc libier. To je v prepočte do európskej meny 988-tisíc. Ak vezmeme do úvahy možnosti individualizácie, bezpečne možno hovoriť o sume milión eur.

Lagonda teda rúbe cenou poriadne vysoko. Už vopred sa síce vedelo, že tento model nebude vôbec lacný, no táto čiastka je mierne povedané šokujúca. Ide totiž o takmer dvojnásobok čiastky, ktorú si Rolls-Royce účtuje za predĺžený Phantom či trojnásobok ceny Bentley Mulsanne.

Video

Diskusia