ikona

Novinky Lexus LC možno dostane otvorenú verziu

Foto: Lexus

14.1. 12:22 Pre autosalón v Detroite si japonská automobilka prichystala koncept kabrioletu, ktorý vyzerá byť pripravený na sériovú výrobu.

Aktuálna štylistika značky Lexus iste nechutí každému, no špičkové kupé LC nejaké kontroverzné reakcie nevyvoláva. Z jeho kriviek sa totiž takmer všetkým podlamujú kolená. Poklonu dizajnérom sme museli vyjadriť aj my, keď sme ho vlani podrobili testu. Japonský klenot pritom možno dostane aj otvorenú verziu. Naznačuje to koncept, ktorý je pripravený pre Detroit.

Klenot aktuálneho portfólia Lexus v novej forme
Klenot aktuálneho portfólia Lexus v novej forme
Zdroj: Lexus

Pred začiatkom severoamerickej výstavy zverejnila dcéra automobilky Toyota fotografie štúdie LC Convertible, ktorá vymenila plechovú strechu za skladací plátenný dielec. Inak je prakticky všetko po starom. Výnimkou sú dvojfarebné mnoholúčové kolesá, sériový model tieto 22-palcové ráfiky neponúka. Vďaka zachovaniu základných kriviek je aj v tejto forme Lexus LC veľmi atraktívny.

Od kupé sa kabriolet odlišuje zadnou časťou, ktorá vystupuje nad spodnú líniu okien. Okrem veka batožinového priestoru obsahuje výklopný dielec kryjúci zložený textil. Či riešenie obmedzilo objem už beztak skromného kufra nevieme, no priestor na zadných sedadlách podľa fotiek áno. Na oficiálnych záberoch sa tieto miesta zdajú byť skutočne skôr symbolické.

Japonci siahli v tomto prípade po textilnej streche
Japonci siahli v tomto prípade po textilnej streche
Zdroj: Lexus

Technická stránka pravdepodobne vo veľkej miere kopíruje produkčný exemplár, štítok identifikujúci prítomnosť päťlitrového osemvalca alebo hybridného motora V6  s objemom 3,5 litra však vzadu chýba. Zvuk použitý v prezentačnom videu naznačuje skôr prvý scenár.

Odhliadnuc od chýbajúceho označenia vyzerá byť všetko pripravené na sériovú výrobu. Lexus ju zatiaľ nepotvrdil ani nevyvrátil, na definitívny verdikt ohľadom osudu konceptu LC Convertible si teda budeme musieť počkať. V prípade jeho realizácie by šlo o vítané obohatenie ponuky.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia