Lexus je známy svojimi motormi V8. Japonci zdôrazňujú, že napriek trendu elektrifikovaných pohonov a systémov automatizácie jazdy chcú aj naďalej pokračovať s výrobou automobilov pre náročných nadšencov. O novom motore V-8 s dvomi turbodúchadlami sa hovorí už niekoľko rokov.  V roku 2019 značka dokonca oficiálne potvrdila, že na ňom pracuje. Športový tím Toyota Gazoo Racing ho mal testovať v Lexuse LC na 24-hodinových pretekoch na trati Nürburgring. Pandémia však skrížila tieto plány.

Lexus LC 500 Convertible.
Zdroj: Filip Kadlečík

Teraz sa diskusia opäť rozprúdila vďaka patentovej prihláške podanej v septembri 2020, ktorú náhodou objavil užívateľ fóra GR86.org. Na náčrtoch, ktoré sú k nej pripojené, je zobrazený motor V8 s dvomi turbodúchadlami umiestnenými medzi radmi valcov. Ako poznamenávajú automobiloví analytici, patent sa týka prietoku oleja a iných kvapalín motorom, takže sa nevzťahuje ku konkrétnej hnacej jednotke. Preto je problematické považovať ho za bezprostredné potvrdenie prác na novom motore.  Dokumenty však spomínajú systémy s jedným a dvomi turbodúchadlami a umiestnenie dvojitého turba V8 na obrázkoch nemusí byť náhoda. 

Čoraz viac sa hovorí o nových modeloch zo športovej série  F značky Lexus. Ak sa Japonci naozaj rozhodnú dať do výroby nový motor V8 s dvojitým preplňovaním, hnacia jednotka sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane pod ich kapotu. Podľa informácií japonského portálu  Best Car Web má Lexus ešte tento rok predstaviť tri nové športové autá. Reč je o modeloch LC F a LS F, teda o extrémnych verziách vlajkových kupé a limuzíny, ako aj o sedane IS F.