ikona

Novinky Land Rover Defender: Prvé fotky prototypu

Foto: Land Rover

29.12. 2018 12:37 Ikona terénnych automobilov príde počas budúceho roka v kompletne novej generácii, ktorá v kamufláži pripomína staršie Discovery.

Predvlani urobila automobilka Land Rover krok, ktorým nahnevala mnohých fanúšikov. Ukončila výrobu ikonického typu Defender. Jeho korene siahajú do 40. rokov, spolu s predchodcami teda schádzal z pásov továrne takmer sedem dekád. Počas budúceho roka má dostať nástupcu. Momentálne prechádza testami a výrobca zverejnil jeho prvé oficiálne fotky.

Premiéra modernej verzie terénnej legendy sa odohrá počas budúceho roka
Premiéra modernej verzie terénnej legendy sa odohrá počas budúceho roka
Zdroj: Land Rover

Zábery prototypu ukazujú vozidlo s bohatým maskovaním skrývajúcim jeho reálne línie. Napriek tomu naznačujú, že anglický off-road nebude hrať na retro štýl. Dizajn prejde veľkým posunom smerom k súčasnosti. V kamufláži nápadne pripomína staršie modely Discovery, aj keď už teraz sú evidentné viaceré tvarové rozdiely. Dôraz na ostré hrany je však spoločný.

Napriek aktuálnejšiemu dizajnu očakávame, že technická stránka zostane vo veľkej miere verná klasickému receptu. Teda rebrinovému rámu a tuhým nápravám. Podvozok ale nepochybne využije súčasné technológie a pod kapotou očakávame moderné agregáty z koncernového koša Jaguar Land Rover. V ponuke má byť troj- i päťdverový variant.

Publikovanie obrázkov sprevádza správa, že Defender sa bude opäť predávať na severoamerických trhoch. Z nich odišiel koncom predchádzajúceho milénia. Jeho uvedenie avizuje Land Rover na rok 2020, na európskych trhoch by ďalšia generácia terénnej legendy mohla byť dostupná o niečo skôr. Na špekulácie o cene je zatiaľ príliš skoro.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia