ikona

Novinky Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Foto: Twitter (rcdesignsuk)

22.2. 9:58 Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Začiatkom februára uplynuli tri roky od konca výroby ikonického off-roadu Land Rover Defender. Ohľadom jeho nástupcu sa špekuluje dlhé roky a krátko pred silvestrovskými oslavami zverejnila automobilka zábery prototypu. Dizajnové finesy na nich kryla kamufláž. Na jej zhodenie si musíme počkať, interiér však už sčasti poznáme. Aký bude teda náhradník legendy zvnútra?

Takto by mal vyzerať kokpit budúcej generácie britského off-roadu
Takto by mal vyzerať kokpit budúcej generácie britského off-roadu
Zdroj: Twitter (rcdesignsuk)

Fotografia pôvodne publikovaná už zrušeným kontom na sociálnej sieti Twitter ukazuje časť kabíny terénneho vozidla. Pôsobí autentický, aj keď evidentne nejde o vnútro sériovej verzie. Naznačujú to chýbajúce piktogramy na volante či ovládačoch na centrálnej konzole. Označené sú akurát kovové pedále a volič automatickej prevodovky známy z viacerých produktov koncernu JLR.

Defender bude evidentne výrazne komunikovať svoje meno, ktoré je na palubnej doske pred spolujazdcom i namiesto loga Land Rover uprostred volantu. Ten zaujme hranatými ramenami pripevnenými k vencu prvkami pripomínajúcimi nity. Dielec je rovnako ako sedadlá či vrchná časť palubovky potiahnutý kožou, no spodok interiéru vyznáva už na prvý pohľad robustné plasty. Na fotografii môžeme vidieť centrálnu obrazovku infotainmentu i výrez na päte čelného skla evidentne patriaci head-up displeju.

Nástupca legendy bude teda luxusnejší a podstatne lepšie vybavený než originál, no vzdá mu hold geometrickými tvarmi a celkovou odolnosťou. S predchodcom ho bude spájať aj montáž minimálne dvoch karosérií. Na výber bude opäť krátky trojdverový model a predĺžený s piatimi dverami, no šušká sa tiež o vyhotovení pick-up. Definitívna je vraj výroba v Nitre.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia