Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli viac o pripravovanej exkluzivite zo Sant’Agata Bolognese, ktorá bude určená výhradne na okruhové použitie. Dvojmiestne kupé SCV12 vychádzajúce z typu Aventador má mať atmosférický dvanásťvalec s výkonom vyše 830 koní, sekvenčnú prevodovku a prítlak prekonávajúci vozidlá kategórie GT3. Výsledkom bude naozaj nekompromisný stroj.

Lamborghini v súčasnosti ukázalo, ako tento limitovaný špeciál jazdí. Taliani ho prevetrali na známej trati v Imole. Zo záznamu jasne vidieť, že tento model má k pretekárskym autám naozaj blízko. Okrem ohromných schopností ich pripomína aj zvukovou kulisou či viacerými použitými riešeniami. Napríklad malými otvárateľnými výrezmi na oknách, ktoré nemožno sťahovať.

Video ponúka aj prvý pohľad do interiéru obsahujúceho netradične tvarovanú palubnú dosku a netradičný karbónový volant. Popri centrálnom displeji obsahuje viacero ovládačov i diódy signalizujúce ideálny čas na preradenie. Tento dielec jasne zaváňa motoršportom a je pravdepodobné, že Lamborghini SCV12 bude mať aj ďalšie komponenty ako vystrihnuté z profesionálneho súťažného náradia. Ďalšie podrobnosti sa dozvieme časom.