Lamborgini odhalí vo Frankfurte čosi špeciálne.

Novinky Lamborghini ohlásilo premiéru pre Frankfurt: Má to byť hybridný hyperšport za milióny

Foto: Lamborghini

23.8. 12:18 Kupé sa dizajnovo inšpiruje štúdiou Terzo Millennio, na rozdiel od nej to však údajne bude plug-in hybrid s výkonom asi 1 000 koní vyrábaný v obmedzenom množstve.

Najväčší jesenný autosalón v Európe klope na dvere a stále viac automobiliek hovorí o pripravovaných debutoch. Svoju premiéru pre blížiaci sa Frankfurt ohlásilo aj Lamborghini. Zatiaľ vypustilo jedinú fotografiu bez akýchkoľvek detailov, podľa zákulisných zdrojov to však má byť hybridný hyperšport za milióny. Vyrábať sa vraj bude v limitovanej sérii.

Zverejnený obrázok naznačuje nízku a širokú karosériu s tvarovanou strechou a výraznými LED linkami vpredu. Všetky detaily ukazujú veľkú inšpiráciu konceptom Terzo Millennio. Na rozdiel od neho však nemá ísť o elektromobil, kupé s údajným kódovým označením LB48H by malo spojiť spaľovací agregát V12 s trojicou elektromotorov. Tie dokážu vozidlo poháňať aj samostatne. Neoficiálne informácie tvrdia, že to bude plug-in hybrid. Dosiahnuť má maximálny výkon asi 1 000 koní.

Lamborgini odhalí vo Frankfurte čosi špeciálne.
Lamborgini odhalí vo Frankfurte čosi špeciálne.
Zdroj: Lamborghini

Frankfurtská novinka by nemala byť súčasťou štandardnej ponuky, Lamborghini ju má podľa neoverených správ montovať v limitovanom množstve. Potenciálnym kupcom ju už talianska automobilka vraj ukázala. Aktuálne môže byť celá séria vypredaná, ako to pri takýchto špeciáloch často býva. Hovorí sa pritom o cene na úrovni 2,2 milióna eur. Už v najbližších týždňoch sa dozvieme, koľko je na týchto rečiach pravdy.

Diskusia  ()

Video

Diskusia