Lamborghini Huracán je vzrušujúci superšport. Vďaka svojmu atmosférickému motoru V10 s výkonom 470 kW (640 k) zrýchli v omladenej verzii Evo na stovku za 2,9 sekundy a dosiahne až 325 km/h. V kombinácii s prenikavým zvukom a agresívnym dizajnom je pastvou pre všetky vnemy. Pre majiteľov túžiacich po tom, aby mal ich taliansky exot ešte ostrejší vzhľad, je dostupná úprava od spoločnosti Novitec.

 Lambo prichádza v kabáte tvorenom viacerými dielcami, ktoré sú vytvorené z uhlíkových vlákien. Nainštalované môžu byť samostatne alebo ako celá sada. Prídavné predné spojlery na oboch stranách nielen podčiarkujú nahnevaný vzhľad, ale majú aj pozitívny vplyv na vedenie vzduchu. To isté platí pre modifikovanú kapotu, resp. veko batožinového priestoru.

Pri pohľade z boku zaujmú najmä upravené prahy a kryty spätných zrkadiel, nemecká firma ale zmenila tiež otvory za oknami vedúce kyslík k motoru. Zadnej časti dominuje prítlačné krídlo. Použité dielce tu pritom nie sú len pre oko, sprievodným efektom má byť i lepšia aerodynamika. Novitec totiž tvary bodykitu ladil v špeciálnom tuneli.

Súčasťou bodykitu je krídlo evokujúce model Performante.
Súčasťou bodykitu je krídlo evokujúce model Performante.
Zdroj: Novitec

V oblasti podvozka dostal Huracán Evo kratšie pružiny, vďaka ktorým sedí o 35 mm bližšie k vozovke. Zmenili sa tiež kolesá. Nemecký tuner použil disky vyvinuté v spolupráci s americkým výrobcom Vossen, ktoré sú k dispozícii v troch dizajnoch. Obuté sú do vysokovýkonných pneumatík Pirelli. Pre prednú nápravu sú určené 20-palcové kúsky, kým zadné ráfiky majú priemer 21 palcov.

Atmosférický desaťvalec tentokrát zostal takmer nedotknutý. Jedinou úpravou súvisiacou s motorom je výfukový systém Novitec Race, ktorý je dostupný v dvoch materiálových variantoch. Prvým je nehrdzavejúca oceľ s dodatočnou tepelnou izoláciou. Alternatívu tvorí materiál Inconel používaný aj v šampionáte F1, ktorý je navyše pokrytý extra vrstvou zlata pre ešte lepšie tepelné odizolovanie od okolitého prostredia.

Atmosférický desaťvalec dostal len odlišné výfukové potrubie.
Atmosférický desaťvalec dostal len odlišné výfukové potrubie.
Zdroj: Novitec

V prípade požiadavky je Novitec taktiež pripravený vyhovieť akejkoľvek špeciálnej predstave zákazníka týkajúcej sa vzhľadu interiéru. Na realizáciu úprav je použitá len najkvalitnejšia koža a Alcantara, v ktoromkoľvek farebnom prevedení. Konkrétne žiadosti ovplyvňujú cenu kompletu. Tá bude iste slušná, žiadne číslo sme sa ale nedozvedeli.