ikona

Novinky Lagonda pripravuje koncept do terénu

Foto: Aston Martin

7.2. 10:40 Prvý obrázok štúdie zachytáva prednú časť evokujúcu vlaňajší exponát, no svetlá výška je bezpochyby omnoho väčšia.

Športovo-úžitkovej módnej vlne postupne podľahli mnohé prestížne automobilky, výnimkou nie je ani Aston Martin. Po dávnejšej premiére štúdie DBX už britská firma ukázala aj prototyp sériovej verzie ohlásenej na rok 2020. Trend ovplyvní aj dcérsku značku Lagonda. Vlani prezentovala v Ženeve futuristickú limuzínu a teraz pripravuje koncept vhodný aj do terénu.

Lagonda plánuje evidentne používať výrazný dizajnový jazyk
Lagonda plánuje evidentne používať výrazný dizajnový jazyk
Zdroj: Aston Martin

Na tohtoročnom podujatí švajčiarskeho autosalóna predstavia Angličania vozidlo nazvané jednoducho All-Terrain Concept, ktoré evidentne nadviaže na minuloročný exponát. Dvojica dostane podobne štylizovanú prednú časť. Zachovaná zostala nielen zakrivená centrálna línia lemujúca miesto pre pôvodnú masku chladiča, ale pravdepodobne tiež tenké LED svetlá nadväzujúce na ňu.

Na obrázku môžeme vidieť už obligátne kamery namiesto spätných zrkadiel i obrysy kapoty, no neprehliadnuteľným prvkom je tiež odstup od zeme. Svetlá výška je jednoznačne väčšia než pri vlaňajšej štúdii. Bude to hlavným špecifikom nového diela značky Lagonda, alebo máme čakať ďalšie zmeny v tvare karosérie či proporciách? To zatiaľ nevedno. No istotou je elektrický pohon, Aston Martin už pre túto divíziu ohlásil absenciu spaľovacích motorov.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia