Lada 4x4 známa ako Niva sa už viac než štyri dekády vyrába v takmer nezmenenej podobe. Mnohé automobily sa za tento čas dostali od analógových klasík do supermoderného digitálneho stavu súčasnosti. Produkt automobilky AvtoVAZ však nie. Zmení to rok 2020?

Takto by mal vyzerať omladený interiér Lady 4x4.
Takto by mal vyzerať omladený interiér Lady 4x4.
Zdroj: Lada Online

Podľa informácií ruského serveru Lada Online je na rok 2020 naplánované uvedenie omladenej verzie ruského off-roadu. Tá by mala disponovať predovšetkým modernejším interiérom, ktorý bude zahŕňať novú prístrojovku, palubovku, inak tvarované sedadlá či odlišné čalúnenie stropu. Spomína sa napríklad i prítomnosť trojice opierok hlavy v druhej rade sedadiel.

Pohľad do interiéru omladeného vozidla je pre tých, ktorí čakajú na revolúciu, sklamaním. Lada sa výraznejšie nezmení, napríklad volant zostane i naďalej úplne rovnaký. Prítomnosť nových materiálov, ako je napríklad čierny leštený plast, je v tomto segmente len veľmi otáznym benefitom.

Fanúšikovia Lady 4x4 by podľa klebiet svoj pohľad mali upriamovať na rok 2022. Najskôr vtedy totiž má AvtoVAZ predstaviť úplne novú generáciu rokmi ošľahaného off-roadu. Už teraz sa o ňom hovorí, že by mal vychádzať z platformy poskytnutej Renaultom a dostať by mohol i CVT prevodovku. O budúcnosti tohto typu môže čo-to napovedať i Lada 4x4 Vision Concept z roku 2018.