V rámci segmentu B došlo počas ostatnej dekády k veľkým zmenám. Mnohí výrobcovia škrtli trojdverové modely a stopku dostali taktiež viaceré kombi, keďže rolu dostupných rodiných automobilov začali húfne preberať malé SUV. Škoda však tomuto trendu plánuje odolať. V súčasnosti chystá nástupcu typu Fabia, ktorý opäť ponúkne aj rodinne orientovaný variant.

Nad dostupným kombíkom visel dlhší čas otáznik a skloňoval sa jeho koniec, v ostatných mesiacoch sa ale objavili indície tvrdiace opak. Dnes už je verdikt definitívny. Mladá Boleslav vo svojom týždenníku Škodovácký odborář potvrdila, že Fabia Combi bude pokračovať. Schválenie jej sériovej výroby podľa aktuálně.cz potvrdil hovorca Pavel Jína i predseda podnikovej rady Jaroslav Povšík.

Variant kombi ponúka Fabia od svojej prvej generácie.
Zdroj: Škoda

Lacné české auto pre rodinu teda nekončí. Rovnako ako doteraz má byť jeho hlavnou devízou veľa priestoru za nízku cenu, ktorá môže v rámci upravenej stratégie firmy i materského koncernu VW medzigeneračne mierne klesnúť. No zatiaľ ide len o špekuláciu. Oficiálne detaily tak skoro čakať nemusíme, kombi by malo debutovať počas budúceho roka s niekoľkomesačným meškaním oproti štvrtej generácii hatchbacku.