Škoda Fabia dnes oficiálne vstupuje na slovenský trh. Preferencie zákazníkov však naznačil už predpredaj, ktorý je spustený dlhšie. Najväčší záujem je zatiaľ o najvyššiu výbavu Style, ktorú si zvolila viac ako polovica klientov a o stredný výbavový stupeň Ambition. Výbavu Active si totiž objednal len približne každý dvanásty záujemca.

Z pohonných jednotiek sa najväčšej priazni teší najsilnejší agregát 1.0 TSI 81 kW (110 k). Túto motorizáciu som vyzdvihoval aj po prvých jazdných skúsenostiach s Fabiou štvrtej generácie. O niečo menší záujem je o motor 1.0 TSI 70 kW (95 k) a 1.0 MPI 59 kW (80 k) s manuálnou prevodovkou. Zaujímavé sú aj ďalšie štatistiky z objednávok. V prípade farby karosérie vedie tradične obľúbená biela Candy, nasledovaná novou šedou Graphite metalízou a novou oranžovou Phoenix metalízou, obe v identickom pomere.

V prípade doplnkovej výbavy sú u zákazníkov Škoda Fabia obľúbené tzv. "Akčné pakety Plus", ktoré sú k dispozícii pre všetky výbavové stupne. Tieto pakety si doposiaľ zvolilo až 79 % zákazníkov. Najobľúbenejší je Ambition Plus v cene 580 eur. Tento akčný paket zahŕňa parkovacie senzory vzadu, predné hmlové svetlomety, sklopnú lakťovú opierku vpredu s odkladacou schránkou Jumbo Box, odnímateľný držiak na poháre a 15“ disky z ľahkej zliatiny Rotare.