Do dizajnového konceptu vozidla okná veľmi

Novinky KTM X-Bow príde aj s presklenou kabínou

Foto: KTM

1.3. 2013 9:00 ŽENEVA    Rakúska polopretekárska beštia je v prevedení GT čiastočne chránená proti vetru, helma preto už nebude nevyhnutnosťou.

Známa rakúska firma KTM pripravila novú verziu svojho jediného štvorkolesového vozidla X-Bow. Automobil, ktorý je viac doma na okruhu než na cestách, prinesie na ženevský autosalón vo variante GT. Nezamerala sa pri ňom na špičkové výkony, ale použiteľnosť.

Do dizajnového konceptu vozidla okná veľmi
Do dizajnového konceptu vozidla okná veľmi
Zdroj: KTM

GT sa od ostatných modelov líši na prvý pohľad. Má totiž čelné sklo a bočné okná. Kabína je tak presklením čiastočne chránená pred vonkajšími vplyvmi. Konštruktéri zvýšili každodennú použiteľnosť, z povinnej výbavy vypadla helma. Zhora je však vozidlo stále otvorené a pred dažďom neochráni. V minulosti sa síce hovorilo o núdzovej odnímateľnej streche, no KTM ju nespomína a nevidíme ju ani na zverejnených fotografiách.

BANNER300

Strechu však stále nemožno vylúčiť, Rakúšania totiž boli vo svojom oznámení nového modelu všeobecne skúpi na slovo. Nič sme sa nedozvedeli ani o technike, no pravdepodobne v nej nebudú žiadne významné zmeny. Pohon by mal zabezpečovať prepĺňaný dvojlitrový štvorvalec s výkonom 177 kW (240 k). Zrýchlenie 0-100 km/h zvládne X-Bow za 3,9 sekundy.

Premiéra modelu GT sa odohrá už o niekoľko dní na pôde výstaviska v Ženeve, do predaja by mal prísť v priebehu tohto roku. Koľko si za sklo záujemcovia priplatia nevedno.

Video

Diskusia