Juhokórejská luxusná automobilka Genesis uvádza svoju novú vlajkovú loď. Zatiaľ nás nepustila do jej interiéru, no už teraz je jasné, že model G90 chce ponúknuť luxus schopný konkurovať aj európskemu Maybachu. Dostupný totiž bude aj v prevedení s extra dlhým rázvorom, v ktorom pasažieri vzadu majú k dispozícii extra 190 mm priestoru na nohy v pozdĺžnom smere.

Genesis G90.
Zdroj: Genesis

Genesis G90 ďalej rozvíja filozofiu, ktorú luxusná automobilka nazvala “Athletic Elegance” (atletická elegancia). Vidieť to napríklad na prednej časti, ktorej trónia neobyčajne tenké svetlomety využívajúcu technológiu “Micro Lens Array (MLA)”, teda pole mikrošošoviek, ktoré napriek malým fyzickým rozmerom poskytujú dostatočný výkon v úlohe stretávacích svetlometov.

V súvislosti s prednými reflektormi treba spomenúť aj smerovky, ktoré siahajú až za predné kolesá. Zatiaľ nie je úplne jasné, ako sú vo vozidle riešené diaľkové svetlá, pretože výrobca to v tlačovej správe nešpecifikuje. Podľa fotografií sa zdá, že by sa o nej malo starať práve MLA, no isté to nateraz nie je. Genesis totiž zatiaľ zverejnil iba niekoľko prvých fotografií vozidla, bez záberov interiéru či širších technických detailov. Ďalšie detaily sa údajne dozvieme čoskoro.