Výroba limitovaného počtu Chrysleru 300C bude zahŕňať 2 000 kusov, ktoré budú dostupné pre trh USA, ďalších 200 kusov bude k dispozícií v Kanade. Americkú legendu bude poháňať 6,4-litrový motor HEMI s nemalým výkonom 485 koní, vďaka ktorému je možné dosiahnuť rýchlosť až 257.50 km/h. Robustné auto prejde z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy.

Chrysler 300C 2023.
Zdroj: Chrysler

Výkon atmosferického motora s kolesami prepája osemstupňová prevodovka TorqueFlite, ktorá optimalizuje spotrebu paliva a tiež ponúka maximálny výkon. Nadpriemernú hnaciu silu ťažkého auta treba bezpečne zastaviť a to majú na starosti červené štvorpiestové brzdy Brembo. Čierne zaoblené koncovky výfuku, zvýrazňujúce aktívny výfukový systém, dodávajú Chrysleru výrazný zvuk.

Interiér zahŕňa prémiový 19-reproduktorový audio systém Harman Kardon a 8,4-palcový informačno-zábavný systém Uconnect, ako aj Android Auto a Apple CarPlay. Pasažieri sedia na čiernych kožených predných sedadlách Laguna s vyrazeným novým logom 300C a strieborným prešívaním. Komfort dopĺňa vyhrievaný volant a vyhrievané a ventilované predné sedadlá.

Exteriér zdobí nové vyhotovenie trojfarebného odznaku 300C, k dispozícií sú iba tri farby karosérie: lesklá čierna, zamatová červená a žiarivo biela. Čierne chrómové akcenty zvýrazňujú mriežku chladiča, zladené sú s čiernymi rámčekmi predných svetlometov a zadných svetiel. Posledné vyhotovenie modelu Chrysler 3OO stojí približne 55 000 eur.

Chrysler 3OOC 2023.
Zdroj: Chrysler

Rezervácia modelu pozostáva z troch jednoduchých krokov, ktorými sú výber farby, výber predajcu a úhrada zálohy. Chrysler 3OO za svoju existenciu prešiel dlhú cestu, o tom svedčí fakt, započal svoju existenciu ešte v roku 1955, pod kapotou mal 300-koňový motor HEMI V-8 s dvojitými štvorkomorovými karburátormi a dominoval závodu NASCAR.