„Radikálna interpretácia mestského elektrického auta. Prototyp zameraný na konkurenciu, ktorý odhaľuje dizajnový jazyk, ktorý bude inšpiráciou pre budúci produkčný model". Takto definoval Wayne Griffiths, generálny riaditeľ spoločnosti Cupra, jeden z modelov, ktoré budú znamenať budúcnosť značky. Po pokroku, ktorý sme videli pred niekoľkými dňami, bol odhalený koncept Cupra UrbanRebel, ktorý ukazuje, ako si značka predstavuje budúcnosť kompaktných automobilov. Budú elektrické, pikantné a dodajú výkon viac ako 400 koní.

Cupra UrbanRebel Concept je prototyp závodného auta, ktoré dáva predstavu o dizajnovom jazyku, ktorý bude použitý v novom modeli, ktorý sa na trh dostane o štyri roky. Model predstavený vedľa týchto radov kombinuje čistú elektrifikáciu, udržateľnosť a výkon so vzrušujúcou estetikou, ktorá charakterizuje virtuálny svet. Uvidí sa, čo sa dostane do skutočného sveta.

Koncept Cupra UrbanRebel je bezpochyby určený pre mesto a, ako značka uvádza, je to kľúčový strategický projekt pre celú skupinu Volkswagen. Jeho cieľom nie je nič iné ako demokratizovať mestský elektromobil a sprístupniť elektromobilitu. Za týmto účelom chcú v závode Martorell produkovať viac ako 500 000 mestských modelov ročne.

Teóriu poznáme, tak poďme na prax. Aký je koncept Cupra UrbanRebel? Sériovka bude vychádzať z krátkej verzie platformy MEB koncernu Volkswagen a skombinuje progresívnejší dizajnový jazyk, ktorý zachová športovú povahu a charakter modelu Cupra s dynamickým výkonom. Toto sú základné ingrediencie.

Cupra
Zdroj: Cupra

Koncept Cupra UrbanRebel, ktorý sa dostane do výrobných liniek, bude pravdepodobne merať 4 080 metrov na dĺžku, 1 795 metrov na šírku a 1 444 metrov na výšku. Jeho súčasné nápadné, atletické a expresívne línie budú zdrojom inšpirácie pre skutočný model. Nie je preto prekvapením, že mnohé komponenty, ktoré dnes vidíme, sa môžu pochváliť výraznejším dizajnom, ktorý ponúka radikálnejší charakter.

Na mechanickej úrovni by koncept Cupra UrbanRebel poskytoval nepretržitý výkon 340 koní a dosahoval maximálny výkon 435 koní. Jeho motor mu umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km / h iba za 3,2 sekundy. Aby sme zistili, či sa tieto údaje prenesú do reálneho sveta, budeme musieť počkať na rok 2025, kým sa sériové vozidlo dostane na trh.