Mercedes osviežil triedu B

Novinky Mercedes osviežil triedu B

Foto: Mercedes

13.9. 2014 21:21 Kompaktné MPV s trojcípou hviezdou prešlo medzigeneračným faceliftom. Dizajnové zmeny sú pomerne nenápadné.

Hlavným lákadlom v parížskom stánku automobilky Mercedes-Benz bude jednoznačne nový superšport označený písmenami GT. Nebude však jedinou premiérou, ktorú si Stuttgart pre francúzsku metropolu pripravil. Punc novoty bude mať aj trieda B, ktorá prešla osviežením.

Mercedes podrobil triedu B malému
Mercedes podrobil triedu B malému
Zdroj: Mercedes

Facelift prichádzajúci po trojročnej kariére je z dizajnového hľadiska pomerne nenápadný. Korekčná ceruzka sa dotkla klasických partií: svetiel, nárazníkov, výfukových koncoviek a diskov kolies. Zmenila sa aj maska chladiča s trojcípou hviezdou. Svetlomety Béčka majú upravenú architektúru s integrovaným denným svietením a pripomínajú tak triedu C. Novinkou je opcia kompletne diódových svetiel, ktoré sa tak dostávajú aj do tohto segmentu. Podobne ako všetky čerstvé modely značky možno kompaktné MPV vybaviť športovým stylingom od AMG.

Dizajnové zmeny nie sú výrazné v exteriéri
Dizajnové zmeny nie sú výrazné v exteriéri
Zdroj: Mercedes

Interiéru venoval Mercedes nový volant s hrubším splošteným vencom a zopár upravených ovládacích prvkov. Prominentnú pozíciu na palubnej doske zaujala väčšia zobrazovacia jednotka s priemerom osem palcov. Vybavenie prešlo viacerými zmenami, novinkou je napríklad ambientné osvetlenie dostupné v dvanástich farbách. Konštruktéri prepracovali aj bezpečnostné systémy, ktoré  po novom pracujú v širšom rýchlostnom rozsahu.

Záujemcovia o medzigeneračne osviežený Mercedes triedy B budú mať na výber z ôsmich motorizácii so spravodlivým pomerom benzín:nafta. Vo všetkých prípadoch pritom ide o prepĺňané štvorvalce. Na zážihovej strane sú to motory s objemom 1,6 a 2,0 litra (B180/200 a B220/250), vznetové agregáty majú zdvihový objem 1,5 alebo 2,1 litra (B160/B180 CDI a B200/220 CDI). Výkonová paleta siaha od 66 kW (90 k) po 155 kW (211 k).

Okrem benzínu a nafty si možno v prípade Béčka
Okrem benzínu a nafty si možno v prípade Béčka
Zdroj: Mercedes

Základom je šesťstupňová manuálna prevodovka, no podľa motorizácie k nej môže tvoriť alternatívu sedemstupňový automat. V modelovej ponuke kompaktného MPV figuruje aj variant s pohonom všetkých štyroch kolies. Neopustila ju ani alternatívne poháňaná verzia Electric Drive, ktorá sa už predáva v USA. Štandardné Béčka po facelifte sa v súčasnosti dajú objednať na domácom nemeckom trhu, kde ich cena štartuje na hranici 27-tisíc eur.

Facebook like button

Video

Diskusia