Mercedes-Benz údajne podľa serveru Automobilwoche chystá ťah, ktorým asi sklame mnohých fanúšikov rodinných automobilov. Podľa zdrojov nemeckého portálu má všetko nasvedčovať tomu, že z ponuky automobilky zo Stuttgartu začnú v najbližších rokoch miznúť kombi. Obľúbené rodinné automobily totiž vraj v posledných rokoch už nie sú až tak obľúbené, ako by sa mohlo zdať. Klienti majú pred nimi čoraz častejšie uprednostňovať SUV a tak dopyt po "kombíkoch" pokrivkáva. Budú ďalšou obeťou vlny SUV, ktoré už na svedomí majú aj praktické MPV? Zdá sa, že áno.

Prvou lastovičkou, ktorá tieto klebety prenesie do reality, by podľa všetkého mal byť model CLA Shooting Break aktuálnej generácie, ktorý  podľa Automobilwoche skončí bez nástupcu. Server však priniesol správy aj o konci legendárneho zakladateľa rodiny "T" modelov nemeckej automobilky, triedy E. Ďalšia generácia tohto automobilu by mala prísť okolo roku 2030 a už neponúkne "T-Modell". Aktuálna trieda E vo verzii kombi je teda pravdepodobne posledným automobilom svojho druhu z dielne Mercedesu.

V prekvapivej správe Automobilwoche sa skloňuje aj trieda C, ktorú s veľkou pravdepodobnosťou stihne podobný osud. Otázna vraj má byť aj existencia verzií "All-Terrain". Mercedes údajne už teraz rieši otázku náhrady týchto automobilov. V správe sa hovorí napríklad o sedanoch s väčšou výškou, ktoré v podlahe budú mať dostatok priestoru pre batérie či striktnejšom rozlišovaní medzi crossovermi a SUV, ktoré má trojcípa hviezda v ponuke. Automobilka však nevylučuje ani iné možnosti, keďže architektúra elektrických vozidiel ponúka relatívne bohaté možnosti realizácie.