Prvá dizajnová skica ukazuje prednú časť prepracovaného modelu Škoda Kodiaq. Okrem nanovo vymodelovanej kapoty motora vzhľad dotvára väčšmi vzpriamená, šesťuholníková maska Škoda s mohutnými zdvojenými rebrami. Svetlomety sú užšie ako doteraz a spolu so svetlami do hmly umiestnenými pod nimi vytvárajú novú svetelnú grafiku „štyroch očí“. Na obrázku vidno aj predný nárazník s odlišným dizajnom. Okrem lišty v hliníkovom vyhotovení sa vyznačuje aj širším prostredným otvorom na vstup vzduchu, zo strán ohraničeným aplikáciami v profile písmena L.

Škoda Kodiaq po facelifte - skica predného svetlometu.
Zdroj: Škoda
Škoda Kodiaq po facelifte - koncové svetlo.
Zdroj: Škoda

Druhá skica prináša detailný pohľad na nový svetlomet, tvoria ho dva LED moduly usporiadané nad sebou. Tretia skica zobrazuje ostro rezané zadné skupinové svetlá, ktorá sú rovnako ako predné svetlomety štíhlejšie. Obsahujú pre značku typické výrazné kryštálové štruktúry a vytvárajú svetelnú grafiku v tvare písmena C, takisto typickú pre značku Škoda, no v užšom vyhotovení.

Model Kodiaq v roku 2016 založil aktuálnu rodinu SUV značky ŠKODA a ovplyvnil jej typické označovanie s písmenom „K“ na začiatku a „Q“ na konci. Z veľkého SUV, ktoré môže mať na želanie až sedem sedadiel, bolo za necelých 5 rokov vyrobených vyše 600 000 exemplárov a v súčasnosti sa predáva v 60 štátoch sveta. Osviežená Škoda Kodiaq bude mať svetovú premiéru 13. apríla.