ikona

Novinky Kia XCeed: Žilinský crossover prichádza

Foto: L’Argus

21.2. 15:10 Možno už na ženevskom autosalóne spoznáme posledný kúsok skladačky menom Ceed, ktorý bude mať väčšiu svetlú výšku a terénny imidž.

V segmente nižšej strednej triedy majú Kórejci čoraz výraznejšie slovo, počas ostatných mesiacov uviedli špičkový hot-hatch Hyundai i30 Nštýlové kombi Kia ProCeed. Rodina druhého menovaného pritom stále nie je úplná. Automobilka nedávno oficiálne priznala, že pripravuje ešte jedného člena. Rovnako ako jeho príbuzní bude schádzať z pásov fabriky v Tepličke nad Váhom.

Tvary kórejskej novinky naznačuje dizajnová skica
Tvary kórejskej novinky naznačuje dizajnová skica
Zdroj: L’Argus

Ohľadom identity štvrtého variantu Ceed sa dlhšie špekuluje, väčšinou sa skloňoval zvýšený hatchback s terénnym štýlom. Tento scenár potvrdili zákulisné klebety i fotografie prototypov. Objavilo sa tiež meno novinky, mala by byť pokrstená ako XCeed. Údajne bude mať premiéru v Ženeve. Momentálne sa objavil prvý obrázok prezrádzajúci, že žilinský crossover naozaj prichádza.

Skica naznačuje, že posledný člen kórejskej rodiny bude mať špecifickú karosériu. Pravdepodobne dostane výraznejšie skosené zadné okno než východiskový hatchback a odlišné koncové svetlá. Očakávať možno tiež rozdielne nárazníky s tmavými plastmi, ktoré obopnú aj blatníky. Na náčrte ich vypĺňajú obrovské kolesá. Samozrejme, v realite budú podstatne menšie.

Podľa neoficiálnych informácií bude Kia XCeed disponovať obdobnými motormi ako ostatní členovia modelového radu, no montovať sa má aj ako plug-in hybrid. Techniku by jej mal venovať typ Niro. Okrem toho sa šušká o uvedení digitálneho prístrojového panela, ktorý si postupne nájde cestu aj do ostatných vyhotovení kompaktu. Oficiálne informácie sa snáď dozvieme už čoskoro.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia