Uprostred septembra vyvolal veľký ohlas nový Hyundai Tucson, za čo vďačí najmä svojmu výnimočnému dizajnu. Medzičasom dorazilo kórejské SUV na slovenský trh. Onedlho ho bude nasledovať koncernový súrodenec značky Kia, o ktorom sme sa pred mesiacom dozvedeli prvé detaily. Dnes už sú na svete jeho vizualizácie pravdepodobne sa blížiace realite.

Sportage nemá byť až taký extravagantný ako jeho príbuzný, najmä v bočných partiách bude vyznávať jednoduchšie línie. Jeho predná časť by však mala byť veľmi originálna. Rovnako ako Tucson vraj siahne po diódových svetlometoch výrazne prepojených s maskou chladiča, no v celkom inom štýle. Riešenie má pripomínať sedan Optima i elektrický koncept Futuron.

Vzhľad piatej generácie načrtol z profilu grafik pracujúci pod pseudonymom AtchaCars. Vernejšiu podobu asi priniesli chlapíci z Hitekro, ktorí sa snažili uhádnuť vzhľad svojskej prednej časti vozidla. Dostane budúce SUV zo Žiliny skutočne takúto radikálnu tvár? Na to zatiaľ definitívne odpovedať nevieme, tvorcovia vizualizácie však čerpali najmä z fotiek prototypov.

Takto nejako by mala vyzerať nová Kia Sportage.
Zdroj: Hitekro

Bez ohľadu na dizajn bude mať Sportage modernejšiu platformu i pohonné jednotky. Technika má byť opäť vo veľkej miere zhodná s bratom značky Hyundai, v modelovom rade teda môžeme očakávať najmä prepĺňané motory s objemom 1,6 litra na benzín i naftu. Okrem niekoľkých mild-hybridných verzií by mala Kia ponúkať aj variant PHEV. Oficiálne zatiaľ nevieme nič, premiéra SUV by sa mala odohrať v priebehu budúceho roka.