Nové SUV Kia Sorento získalo od organizácie Euro NCAP najvyššie možné hodnotenie bezpečnosti. Celý modelový rad Sorento vrátane pripravovanej plug-in hybridnej verzie dostal od poprednej európskej nezávislej organizácie pre testovanie bezpečnosti maximálne hodnotenie päť hviezdičiek. Sorento dosiahlo 82 % za ochranu dospelých cestujúcich, 85 % za ochranu detských cestujúcich, 63 % za ochranu chodcov a 87 % v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov.

Organizácia Euro NCAP vyzdvihuje pevnosť priestoru pre cestujúcich, ktorý si počas zrážky zachoval stabilitu, ako aj schopnosť skvelo ochrániť všetky dôležité časti tela pri bočnom náraze do bariéry. Okrem toho získalo Sorento vysoké skóre za ochranu detských cestujúcich. Testovanie sedadiel a opierok hlavy preukázalo výbornú ochranu cestujúcich pred poranením krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Asistent na predchádzanie čelným zrážkam, ktorý má Sorento v štandardnej výbave, zasa pomohol zabrániť nárazu vozidla počas testovania v kategórii bezpečnostných asistenčných systémov.

K dobrému hodnoteniu bezpečnosti vozidla prispela karoséria z pokročilej vysokopevnej ocele, ktorá tvorí základ každého modelu Sorento a vyznačuje sa vysokou torznou tuhosťou. Každé vozidlo má už v štandardnej výbave sedem airbagov vrátane nového predného stredového airbagu. Ide o inovatívnu novinku, ktorá poskytuje cestujúcim na predných sedadlách dodatočnú ochranu hlavy. Všetky varianty modelu Sorento štandardne ponúkajú systém riadenia stability a elektronický stabilizačný systém od spoločnosti Kia, ktoré vodičom pomáhajú udržať vozidlo pod kontrolou pri brzdení a v zákrutách. Pri príležitosti pozitívnych výsledkov bezpečnostných previerok Kia zároveň oznámila, že plug-in hybridná verzia SUV sa u nás začne predávať počas jari 2021.