ikona

Novinky Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Foto: Kia

23.2. 9:00 Na marcovom autosalóne uvidíme koncept kórejského elektromobilu, ktorý spredu zaujme tvarom svetlometov i logom značky.

Počas týždňa prebehla internetom skica, ktorá údajne zachytáva model XCeed. Má ísť o štvrtého člena modelového radu disponujúceho väčšou svetlou výškou a terénnym dizajnom. Jeho premiéra by sa mohla podľa zákulisných informácií odohrať už v Ženeve. Tento debut potvrdený nie je, Kia však na výstavisku určite predstaví elektrickú štúdiu.

Kórejská automobilka zatiaľ o koncepte neprezradil žiadne detaily
Kórejská automobilka zatiaľ o koncepte neprezradil žiadne detaily
Zdroj: Kia

Zatiaľ nepomenované vozidlo ukázala kórejská automobilka na fotografii zachytávajúcej jeho prednú časť. Dominujú jej prepojené diódové svetlá evokujúce okuliare. Okrem nich je podsvietené aj logo značky, ktoré má neštandardnú formu bez typického oválu. Zmenený je tiež rez písma. Obrázok ukazuje tvary kapoty a časť nárazníka, viditeľné sú aj kamery nahrádzajúce spätné zrkadlá.

Koncept má mohutné blatníky, ktoré napomáhajú v nízkom a širokom dojme. Očakávať teda môžeme dynamické proporcie. Ohľadom technickej stránky zatiaľ nevieme nič, potvrdený je akurát rýdzo elektrický pohon. Bližšie detaily zverejní Kia pravdepodobne v najbližších dňoch.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia