ikona

Novinky Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Foto: Kia

24.5. 11:39 Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Zhruba pred mesiacom došlo k ďalšiemu rozširovaniu palety športovo-úžitkových vozidiel Hyundai. Na jej dno pribudol typ Venue navrhnutý prioritne pre Spojené štáty, ktorý je ešte menší než doterajší základ Kona a neponúka pohon všetkých kolies. Čoskoro bude mať príbuzného s logom Kia. Automobilka už uprostred mesiaca skicami naznačila dizajn chystaného SUV, teraz rovnakou formou poodhalila jeho kabínu.

Od koncernového brata sa bude model Kia zvnútra výrazne líšiť
Od koncernového brata sa bude model Kia zvnútra výrazne líšiť
Zdroj: Kia

Ako už vieme, sériový produkt údajne nazvaný Tusker vznikne evolúciu konceptu SP Signature a jeho dizajn sa zásadne nezmení. Vzhľad interiéru však bol doteraz záhadou. Prvé náčrty zachytávajú jednoduchú palubnú dosku s výraznou horizontálnou orientáciou, ktorá asymetricky nadväzuje na centrálny tunel. Tvary sú vo všeobecnosti pomerne jednoduché.

Kokpitu na obrázkoch dominuje obrazovka multimediálneho systému, ide o už známy širokouhlý panel s uhlopriečkou 10,25 palca. Menší displej je uprostred analógových prístrojov. Napriek svojej pozícii v hierarchii by toto SUV nemalo byť chudobné na vybavenie, na obrázkoch vidíme automatickú prevodovku, vyhrievaný volant, navigáciu či asistent zjazdu z kopca.

Kia hovorí o globálnych ambíciách, čím sa môže jej novinka odlišovať od pokrvného brata s logom Hyundai určeného prioritne pre Spojené štáty. Ten má byť ponúkaný s 1,6-litrovým atmosférickým benzínom. Ak sa vozidlo dostane do Európy, očakávať môžeme skôr prepĺňaný trojvalec s objemom jeden liter. Viac detailov sa pravdepodobne dozvieme čoskoro. Dátum debutu novinky nepoznáme, na kórejskom trhu sa však má začať predávať už v druhej polovici roka.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia