Kia Picanto X-Line

Novinky Kia Picanto X-Line: S terénnym kabátom

Foto: Kia

6.9. 2017 14:58 Novinka dostala bodykit, ktorého súčasťou sú nadstavce blatníkov a špecifické nárazníky. Pod kapotou má prepĺňaný trojvalec.

SUV sú momentálne v kurze a na vlne ich popularity sa snažia priživiť rôzne odolne štylizované verzie bežných vozidiel. Ide síce o všeobecný trend, no do segmentu A ktovieako neprenikol. Kia tam však chce skúsiť šťastie. Na frankfurtskom autosalóne predvedie typ Picanto s terénnym kabátom, ktorý nesie prívlastok X-Line. Novinku kázala krátko pred otvorením výstavy.

Picanto X-Line má svetlú výšku zväčšenú o 15 mm
Picanto X-Line má svetlú výšku zväčšenú o 15 mm
Zdroj: Kia

Od štandardného hatchbacku sa tento model líši na prvý pohľad. Dostal špecifický bodykit, ktorého súčasťou sú tmavé nelakované nadstavce blatníkov, prahov i dverí. Rovnaký materiál tvorí časť nárazníkov. Tie majú odlišné tvary a striebornými centrálnymi časťami imitujú ochranné plechy. Nájdeme na nich aj výraznú zelenú farbu. Netradičným prvkom je použitie výraznej zelenej farby na viacerých detailoch.

Úpravy karosérie dali kórejskému drobcovi šťavu, ktorú podčiarkujú šestnásťpalcové disky kolies či dvojica koncoviek výfuku. Picanto X-Line však nie je len o vzhľade. Má aj zväčšenú svetlú výšku, aj keď nárast o 15 milimetrov žiadne zázraky neurobí. Interiér zostal vo veľkej miere zachovaný. Obsahuje akurát zopár dielcov so špecifickými farbami a štandardne je slušne vybavený.

Do konca roka sa má tento model začať predávať
Do konca roka sa má tento model začať predávať
Zdroj: Kia

Kia namontovala pod kapotu hatchbacku prepĺňaný litrový motor , ktorý má byť dostupný aj pre vyhotovenie GT Line. Tvorí špičku ponuky. Trojvalec dosahuje výkon 74 kW (100 k) a krútiaci moment 172 Nm, kombinuje sa s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. O cenách sa zatiaľ nehovorí. Automobilka však prezradila, že predaj modelu X-Line spustí do konca roka.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia