Už vopred bolo známe, že na tohtoročnom autosalóne v Naí Dillí uvidíme viacero lacných SUV ušitých na mieru zákazníkom v druhej najľudnatejšej krajine sveta. Vozidlo tohto razenia vopred ohlásil Nissan, Škoda už predstavila koncept Vision In a Volkswagen zasa sériovú verziu súrodenca menom Taigun. Do hry sa zapojila aj Kia.

Kórejská automobilka ohlásila koncom januára, že v indickej metropole ukáže svoje najmenšie športovo-úžitkové vozidlo. Zatiaľ ho predstavila vo forme štúdie Sonet. Na dĺžku by malo vozidlo merať menej než štyri metre a veľkosťou teda výrazne podlieza typ Stonic. Od neho sa nápadne odlišuje aj dizajnom.

Sériová verzia kórejského SUV sa má objaviť ešte v tomto roku.
Sériová verzia kórejského SUV sa má objaviť ešte v tomto roku.
Zdroj: Kia

Napriek skromným proporciám má novinka robustný vzhľad, za čo môže relatívne slušná výška aj prítomnosť veľkých diskov kolies lemovaných mohutnými blatníkmi. Z hľadiska dizajnu zaujme drobné SUV stvárnením koncového stĺpika i nahnevaným pohľadom LED svetlometov. Vzadu sú použité prepojené diódové moduly. Kľučky sú zapustené, čo ale pri sériovej verzii drobca čakať netreba.

Podlezenie štvormetrovej hranice je nepochybne úmysel, v Indii totiž takéto autá dostávajú daňové úľavy. Okrem dĺžku však musia spĺňať aj limit objemu motora. V prípade benzínov ide o 1,2 litra, kým naftové modely môžu mať najviac 1,5-litrové srdce. Tieto obmedzenia dávajú mantinely ponuke motorov. Je možné, že gro ponuky bude tvoriť zážihový trojvalec 1.0 T-GDI. Uvedenie finálnej verzie sa má odohrať v druhej polovici roka.