Novinky Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Foto: redakcia AUTO BILD

18.7. 10:00 Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom vyrobil v prvom polroku tohto roka 180 200 osobných automobilov a 222 000 motorov, čím sa podarilo naplniť výrobný plán. TASR o tom informoval hovorca automobilky Ján Žgravčák.

Doplnil, že po ôsmich rokoch sa v apríli skončila výroba modelu Venga, ktorý na výrobných linkách jediného európskeho závodu Kia Motors nahradí v auguste nový model XCeed. „Od mája 2018 sa v žilinskej fabrike montuje do modelu Sportage aj mild-hybridná vznetová hnacia sústava EcoDynamic+ 48V, na ktorú koncom roka 2019 nadviaže automobilka ďalšími elektrifikovanými pohonmi," dodal Žgravčák.

"Od skončenia výroby modelu Venga sme sa sústreďovali na prípravu produkcie nového crossoveru Kia XCeed. Sériová výroba sa spustí hneď po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke. V pondelok 5. augusta 2019 tak začneme písať ďalšiu kapitolu histórie s nástupom šiesteho unikátneho karosárskeho variantu, ktorý sa v Tepličke nad Váhom bude vyrábať," uviedol prezident Kia Motors Slovakia Kyong Jae Lee.

Modely Kia Sportage, Ceed a Venga vyrobené na Slovensku exportovali v prvej polovici roka 2019 do 95 krajín sveta. "Najčastejšie do Ruskej federácie (15,6 percenta). V tesnom závese je Spojené kráľovstvo (14,6 percenta) a cez 10-percentnú hranicu sa už dostalo aj Nemecko. Slovenský podiel vzrástol na vyše dve percentá. Celkovo stále platí, že približne polovica vozidiel Kia predaných v Európe pochádza zo Slovenska," podotkol hovorca automobilky.

Celozávodná dovolenka je podľa neho naplánovaná od 22. júla do 2. augusta. "Počas dvoch týždňov bude vo výrobných halách plánovaná údržba. Produkčné linky sa opäť dajú do pohybu v pondelok 5. augusta," konkretizoval Žgravčák.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia