Kia si pre autosalón v New Yorku prichystala prekvapenie

Novinky Kia Habaniro: Pikantný crossover z Kórey

Foto: Carscoops

16.4. 9:39 V zozname newyorských debutantov sa objavilo vozidlo s nevšedným dizajnom, ktoré by mohlo byť z hľadiska techniky súrodencom typu Niro.

Predčasné publikovanie informácií a obrázkov pripravovaných modelov sa v 21. storočí stalo pevnou súčasťou automobilového folklóru. Kanálov distribuujúcich tieto materiály je obrovské množstvo, pričom za ich zverejnením občas stoja samotní výrobcovia v snahe vytĺcť z dostupného mediálneho priestoru maximum. S veľkou pravdepodobnosťou je to aj prípad štúdie Kia Habaniro.

Kia si pre autosalón v New Yorku prichystala prekvapenie
Kia si pre autosalón v New Yorku prichystala prekvapenie
Zdroj: Carscoops

Crossover evokujúci názvom známu odrodu štipľavej papriky sa objavil v zozname noviniek chystaných pre autosalón v New Yorku. Je pritom bežnou praxou, že v prípade ešte neodhalených modelov sa používa všeobecný obrázok auta zahaleného plachtou. V tomto prípade textil chýbal. Medzi prvými si to všimol server Carscoops, ktorý priniesol danú fotografiu.

Vozidlo na prvý pohľad okamžite zaujalo. Má totiž dizajn, ktorý vytŕča zo štandardných smerníc značky Kia a nemožno ho ani náhodou označiť za nudný. Nejde pritom len o kontrast bielych, červených a čiernych častí karosérie. Vpredu chýba štandardná maska chladiča i klasické svetlomety, viditeľné sú akurát na seba nadväzujúce zahnuté LED pásy denného svietenia. Výrazná červená farba sa okrem C-stĺpika nachádza aj na veľkých kolesách obutých do terénne pôsobiacich pneumatík. Tie sú spolu s väčšou svetlou výškou hlavným prvkom, ktorým sa novinka líši od hatchbackov.

Pikantný crossover z Kórey by mohol veľkosťou spadať do kompaktného segmentu, jeho rozmery ale zatiaľ nepoznáme. Rúškom tajomstva zostáva zahalený aj pohon. No použité pomenovanie Habaniro líšiace sa od správneho označenia papričky naznačuje, že technicky by mohlo ísť o príbuzného typu Niro. Ten momentálne disponuje tromi rôznymi ekologicky ladenými pohonmi. Na potvrdenie alebo vyvrátenie tejto teórie nebudeme dlho čakať, Kia chce svoj koncept odhaliť už v zajtra.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia