Ide o SUV s tromi radmi sedadiel, ktoré znázorňuje príchod sériového modelu, ktorý bude založený na platforme E-GMP (Electronic-Global Modular Platform) skupiny Hyundai-Kia. Nie je preto prekvapením, že má mnoho spoločných prvkov s konceptom Hyundai Seven. Podľa doposiaľ poskytnutých informácií dokáže automobil prejsť na jedno nabitie 482 kilometrov, no presnú kapacitu batérie nepoznáme. Okrem toho sem automobilka umiestnila to, čo nazýva technológiou ultrarýchleho nabíjania novej generácie, ktorá umožní konceptu EV9 nabiť sa z 10 % na 80 % za menej ako 30 minút. Zatiaľ nemáte podrobnosti o zvolenom elektrickom ústrojenstve, ale vieme, že platforma E-GMP bola navrhnutá tak, ay podporovala konfigurácie jedného aj dvoch elektromotorov. 

Vozidlo má na dĺžku 4 930 mm, je široké 2 055 mm a vysoké 1 790 mm, pričom rázvor kolies je 3 100 mm. Celkový vzhľad auta podtrhuje jeho veľké miery a svalnatosť, podbehy predných a a zadných kolies akokeby vyčnievali. Silueta konceptu EV9 podľa juhokórejskej automobilky predznamenáva novú filozofiu dizajnu Opposites United od Kia. Aj keď celkové proporcie a bočný profil vyzerajú podobne ako jeho príbuzný Hyundai Seven, existuje niekoľko prvkov, ktoré ho odlišujú. Mnohé z nich však na sériovom vozidle určite neuvidíme. 

Kia EV9 má solárny panel na prednej kapote, ktorý pomáha napájať niektoré funkcie používané pri jazde, aj keď to nebolo oznámené, koľko energie môže preniesť. Tak či onak, juhokórejská automobilka tvrdí, že solárny panel poskytuje používateľom alternatívny zdroj energie, keď nemajú prístup k nabíjacej stanici. Všimnite si teda strešné tyče, ktoré sa dajú zdvihnúť a spustiť jednoduchým stlačením tlačidla. Rovnako ako ostatné elektrické modely Kia, aj tento koncept obsahuje namiesto tradičných vonkajších spätných zrkadiel kamery novej generácie.

Keď sa presunieme do kokpitu, Kia EV9 má interiér pripomínajúci prvotriednu obývačku. Vyniká tu najmä panoramatická strecha, 27-palcový ultraširoký displej a skutočne unikátny volant. K dispozícii je režim Pause Mode, ktorý umožňuje presunúť prvý a tretí rad sedadiel oproti sebe, kým sa druhý rad sedadiel zmení na stôl. K dispozícii je tiež režim Enjoy, ktorý umožňuje otáčať všetky tri rady sedadiel smerom dozadu, aby ste si mohli vychutnať výhľad otvorením dverí batožinového priestoru. Nová Kia EV9 sa má stať vlajkovou loďou plne elektrických SUV značky Kia a očakávame, že dorazí okolo roku 2024.