Kia spustila predpredaj modelu EV6 ešte pred plánovaným termínom. Podľa vlastných slov tým reaguje na veľký záujem zákazníkov o prvé špecializované plne elektrické vozidlo značky. Zákazníci si od včerajšieho dňa, 28. apríla 2021, budú môcť objednať model EV6 u svojho miestneho predajcu, a to ešte pred začiatkom výroby, ktorý je naplánovaný na júl 2021. Prvé dodávky modelu EV6 sa na Slovensku predpokladajú začiatkom tohto septembra.

Kia EV6 - cenník z prepredaja automobilu.
Zdroj: Kia

Obrovský rozruch okolo modelu Kia EV6 sa nepodobá žiadnemu inému modelu, ktorý prinášame na trh, a je dôkazom toho, že elektrické vozidlá môžu prinášať radosť a dodávať ľuďom energiu, pokiaľ ide o udržateľnú mobilitu.”, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Kia Motors Sales Slovensko, Marián Hoffer.

EV6 prichádza vo variantoch 2WD a 4WD. Bude neskôr dostupné so štandardnou 58 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd do 400 km a výkon 235k. 77,4 kWh batéria zasa otvára predaj, má dojazd viac ako 510 km a výkon 325 k.

 Špecializovaná verzia GT EV6 by mala ponúknuť dojazd 400 km a špičkový výkon 585 k. Vo fáze predpredaja bude na Slovensku model EV6 k dispozícii s akumulátorom s dlhým dojazdom (77,4 kWh) a pohonom dvoch kolies (2WD) alebo všetkých kolies (AWD). Cenník modelu v predpredaji ponúka 2 úrovne výbavy EV6+ a GT-line. Verzia EV6+ je bohato vybavená a ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19” disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štartovanie Smart Key.

Prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca disponujú relaxačnou funkciou ako aj s funkciou vyhrievania a ventilovania. Súčasťou tejto výbavy sú aj dva panoramatické 12,3” zakrivené displeje s vysokým rozlíšením a adaptívny tempomat ako aj tepelné čerpadlo. Model EV6 má byť prvou lastovičkou novej éry značky Kia. Bude sa vyrábať v Južnej Kórei a predáva sa so štandardnou 7-ročnou zárukou.