Obľúbený kompakt zo Slovenska prechádza dostáva facelift, ktorý sa decentne podpisuje na dizajne exteriéru, kabíny, ale aj technologickej výbave vozidla. Najvýraznejšou zmenou je úprava predných svetlometov, ktoré dostávajú odlišnú grafiku a dvojicu šošoviek osvetlovaných diódami.

Rodina Kia Ceed a Proceed po facelifte.
Zdroj: Kia

Všetky modely a varianty radu Ceed majú nové svetlomety s technológiou Full LED s integrovanými svetlami na denné svietenie. Tri moduly v tvare šípky obklopujú integrované hmlové svetlá LED a moduly diaľkových/stretávacích svetiel. Svetlá na denné svietenie slúžia modelu Ceed aj ako smerové svetlá.

Päťdverové varianty hatchbacku GT-Line a GT disponujú združenými svetlami LED, ktoré sú vývojovou novinkou a skladajú sa zo 48 modulov lemované červeným rámom. Bez pochýb ich možno označiť za dizajnovo najzaujímavejší prvok faceliftu. Multifunkčné moduly sú usporiadané do piatich radov a pokryté tónovaným sklom. Diódy v niektorých radoch sa rozsvietia sekvenčne, keď vodič použije smerové svetlo, aby upozornil, že sa chystá odbočiť.

Rodina Kia Ceed a Proceed po facelifte.
Zdroj: Kia

Okrem svetelnej techniky sa osvieženie celého modelového radu mierne prejavilo aj na nárazníkoch či napríklad čelnej maske jednotlivých karosárskych verzií, vrátane typu Proceed. Veľkou novinkou je napríklad použitie nového loga automobilky, ktoré je nápadnejšie a výraznejšie. Novinkami sú napríklad aj disky kolies s odlišným dizajnom, či niektoré farby laku karosérie, konkrétne bronzová Machined Bronze, žltá Lemon Splash, oceľovosivá Yucca Steel Gray a zelená Experience Green.