Novinky Každé piate auto na Slovensku je Škoda

Foto: Škoda

23.1. 9:00 Škode sa na slovenskom trhu vlani darilo. Predala u nás rekordný počet nových vozidiel, diesel dominoval najmä u väčších modelov. A narastá aj obľúbenosť automatov.

Česká automobilka Škoda dosiahla v minulom roku na Slovensku trhový podiel 19,73 percenta. Slovenským zákazníkom dodala 19 355 vozidiel, čo predstavuje mesačne 1 600 vozidiel. Ide o najlepší predaj Škody za posledných dvanásť rokov.

Pokiaľ ide o preferencie motorov – tie dieselové v minulom roku ovládli výber pri modeloch Superb a Kodiaq. Rovnaké pravidlo platí aj pri modeli Octavia. Primárne pri menších vozidlách zákazníci preferujú čoraz častejšie preplňované motory s priamym vstrekovaním.

"Slováci čoraz viac uprednostňujú autá s automatickou prevodovkou. Kým napríklad pred piatimi rokmi si Octaviu s automatom zvolilo len 15 percent zákazníkov, dnes je to už viac ako 37 percent. Pri modeloch Superb a Kodiaq je to až 80 percent. DGS prevodovku rovnako preferujú aj majitelia Karoqov. Tento trend je výrazný u vozidiel vyšších tried. Pri modeloch Fabia a Rapid si automatickú prevodovku zadováži v priemere len čosi viac ako sedem percent zákazníkov," informovala Lenka Lendacká zo Škoda Auto Slovensko.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia