Novinky Kauza smrtiacich airbagov pokračuje: Honda zvoláva autá

Foto: Dreamstime

13.3. 17:00 Zdá sa, že kauza potenciálne smrtiacich airbagov teraz už zbankrotovanej firmy Takata pokračuje ďalej. Jednou z najviac postihnutých automobiliek je Honda, ktorá musí zvolať do servisov vyše milióna áut.

Japonská automobilka Honda zvolá v USA do servisov viac než milión áut. Cieľom je riešiť problém spojený s rizikovými airbagmi od spoločnosti Takata, pričom opravy sa týkajú airbagov na strane vodiča.

Firma v utorok oznámila, že jej americká divízia zvolá do servisov celkovo 1,1 milióna vozidiel značiek Honda a Acura. Vozidlá, ktorých sa zvolávanie týka, už opravované v dôsledku problematických airbagov boli, v tom čase ale firma použila náhradné vyvíjače tlaku, prípadne celé airbagy od pôvodnej firmy Takata. Teraz Honda uviedla, že potom, ako zaregistrovala jedno zranenie vodiča v dôsledku výbuchu airbagu, využije komponenty od iných výrobcov, pričom s výmenou v USA začne okamžite.

Celkový počet áut Honda a Acura, ktorých sa zvolávanie do servisov v USA pre problém s airbagmi dotklo, dosiahol do týchto dní takmer 13 miliónov, a čo sa týka samotných vyvíjačov tlaku, v ich prípade číslo dosahuje 21 miliónov, dodala Honda. Automobilky celkovo len za minulý rok vymenili v Spojených štátoch viac než 7,2 milióna vyvíjačov tlaku.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia