Takto by Kodiaq RS mohol vyzerať podľa rôznych vizualizácii

Novinky Karoq RS: Stane sa z neho najsilnejšia Škoda

Foto: Auto Bild

6.1. 9:40 Škoda Karoq ťahá v porovnaní s väčším Kodiaqom aktuálne za kratší koniec, sedemmiestne SUV má totiž po novom k dispozícii aj verziu RS. Nebude to však trvať dlho a Karoq rozdiel dorovná, dokonca i prekoná.

Mladá Boleslav rozširuje ponuku modelov okorenených o balík RS. Istý čas značka takto ponúkala prakticky len Octaviu v dvoch výkonových stupňoch, teraz už však logo RS na čelnej maske nosí aj Kodiaq. Sedemmiestne SUV s BiTDI agregátom sme si už vyskúšali na vlastnej koži.

Takto by Kodiaq RS mohol vyzerať podľa rôznych vizualizácii
Takto by Kodiaq RS mohol vyzerať podľa rôznych vizualizácii
Zdroj: Auto Bild

Už v minulosti sa hovorilo, že Karoq pôjde inou cestou, než jeho väčší brat. O naftiaku pod kapotou tu nebude ani reč, menšie z dvojice SUV má spaľovať benzín. Nie je to tak dávno, čo sa ešte Karoq RS podľa informácií zo zákulisia mal spoliehať i na elektrickú pomoc, týmto rečiam je však už dnes koniec.

Karoq RS má na trh prísť v roku 2019, kedy sa dočkáme i novej Octavie či omladeného Superbu. Práve tieto dve autá by mohli prejsť elektrifikáciou skôr než kompaktné SUV. Hanbiť sa však najnovší člen rodiny RS musieť nebude, výkon jeho koncernového prepĺňaného dvojlitra by sa mal pohybovať na úrovni 221 kW (300 k) a 380 Nm.

Počítať sa má i s pohonom všetkých kolies, adaptívnym podvozkom a bohatou výbavou. Očakávať možno aj prítomnosť dvojspojkovej samočinnej prevodovky DSG7. Za doposiaľ najsilnejšiu sériovú Škodu vôbec si Mladá Boleslav podľa prvých odhadov vypýta bezmála 40 000 eur. Na presné cifry si však ešte treba počkať.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia