ikona

Novinky Karma Revero: Bavorská technika pod kapotou

Foto: Karma Automotive

14.4. 12:00 Už onedlho predstaví Karma Automotive nové Revero. Hybridný sedan si môže vypožičať techniku z modelu BMW i8.

Pred necelým mesiacom sme informovali o plánoch čínsko-americkej značky Karma pre šanghajský autosalón. Prezentovať tam chce omladený typ Revero, ktorému bolo dopriate vynovené pohonné ústrojenstvo kombinujúce elektrinu aj benzín. Keďže na jeho vývoji už od roku 2015 spolupracuje nemecké BMW, nebolo by prekvapením, keby vnútornosti sčasti pochádzali z plug-in hybridu i8.

Omladený model Revero prezentuje svoje rysy na nejasnej fotke
Omladený model Revero prezentuje svoje rysy na nejasnej fotke
Zdroj: Karma Automotive

Bavorská technika pod kapotou má svoj rodný list zatiaľ nepopísaný. Automobilka doposiaľ zverejnila iba časový údaj zrýchlenia z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h), ktorý sa má pohybovať na úrovni 4,5 sekundy. Zabezpečiť to má kombinácia dvojice vzadu uložených elektromotorov spriahnutých s trojvalcovým agregátom, ktorý bude slúžiť ako generátor. S najväčšou pravdepodobnosťou sa na scéne objaví 1,5-litrový motor z BMW i8. V každom prípade s deklarovanou akceleráciou nepôjde o žiadneho slimáka.

Hybridný sedan bude svoje výkonné srdce prezentovať v novom šate. Dizajnovými zmenami majú prejsť hlavne svetlomety a predná maska. Pohľad do interiéru nám bude dopriaty pravdepodobne až na výstavisku v Šanghaji, kde Karma Automotive odhalí okrem omladeného aktuálneho produktu aj koncept s podpisom talianskej dielne Pininfarina. Po facelifte sa má Revero dostať do predaja už v druhej polovici tohto roka.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD
Diskusia  ()

Video

Diskusia