ikona

Novinky Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Foto: Karma Automotive

19.3. 9:22 Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Fisker Karma bol jeden z prvých komerčne dostupných plug-in hybridov, pričom okrem technickej stránky zaujal aj svojím vzhľadom. Projekt však po niekoľkých rokoch stroskotal. V roku 2016 sa rozhodol v jeho výrobe pod upraveným menom pokračovať čínsky investor a fotky testovacích prototypov už dávno prezradili, že pripravuje facelift sedanu Revero. To ale nie je všetko.

Karma Revero má prejsť dizajnovými i technickými úpravami
Karma Revero má prejsť dizajnovými i technickými úpravami
Zdroj: Karma Automotive

Formálne americká spoločnosť Karma Automotive momentálne avizuje pre Šanghaj dve premiéry. Na tamojšom autosalóne ukáže omladenú verziu svojho aktuálneho produktu, ktorá má prejsť množstvom zmien. Prvá fotografia ich veľa nezachytáva. Jasne vidieť akurát upravené svetlomety, ktoré obsahujú denné diódové segmenty. Na streche sú opäť solárne panely.

Okrem dizajnu plug-in hybrid nepochybne absolvuje nejaké úpravy interiéru, očakávame najmä aktualizáciu multimediálneho systému. Zásahom asi neujde ani technická stránka. Súčasný model poháňajú dva elektromotory dosahujúce spolu výkon 240 kW (326 k) a dvojlitrový benzínový štvorvalec s turbom od General Motors. Ten produkuje 191 kW (260 k). Je pravdepodobné, že facelift prinesie viac sily a možno aj akumulátor s kapacitou vyššou než súčasných 20,1 kWh.

Šanghajský koncept bude niesť podpis štúdia Pininfarina
Šanghajský koncept bude niesť podpis štúdia Pininfarina
Zdroj: Karma Automotive

Karma odhalí na šanghajskom autosalóne aj bližšie nešpecifikovaný koncept. Firma neprezradila jeho meno ani základnú koncepciu, no priznala jeho pôvod. Ide o vozidlo z dielne talianskej spoločnosti Pininfarina stojacej aj za elektromobilom Battista.

Doposiaľ nepomenovanú štúdiu ukázali predstavitelia firmy na prvej fotografii, ktorá zachytáva jej prednú časť. Obrázku dominuje logo značky a dvojica denných LED svetiel. O poschodie nižšie možno vidieť výrazne tvarovaný nárazník, ktorý bude obsahovať veľké otvory s vertikálnymi rebrami. Viditeľná je tiež časť kabíny. Zdá sa, že interiér obsahuje dve sedadlá. Bude to teda kupé? Na definitívnu odpoveď je zatiaľ skoro, viac sa možno dozvieme v najbližších týždňoch.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia