K zmene vnímania elektromobilov verejnosťou výrazne prispela Tesla. Kalifornský výrobca vedený Elonom Muskom v mnohom udáva smer a drží viacero svetových prvenstiev. V susedstve jej však vyrástol súper. Mladá spoločnosť Lucid Motors, ktorá vyzvala Teslu na jej domácom území. S pilotným modelom Air sa totiž uchádza o titul najväčšieho dojazdu.

Toto elektrické vozidlo je v príprave už niekoľko rokov a start-up o ňom opakovane informoval, o svojich ďalších plánoch však neprezradil nič. Dnes o nich vieme viac. Americká firma chystá popri rekordnom sedane aj SUV, ktoré nachytali v spoločnosti prototypu Lucid Air. Na sociálnych sieťach sa objavili fotky celkom bez maskovania.

Z hľadiska tvaru pôsobí crossover na prvý pohľad pomerne jednoducho. Disponuje mohutnými blatníkmi vyplnenými veľkými kolesami a koncovými svetlami tvorenými jednoliatym diódovým pásom, okrem toho má nápadne nízku strechu. Tá je kontrastne lakovaná, presklenná a obsahuje dva priečne nosiče. Ich vzhľad napovedá, že nejde o produkčný exemplár.

Prípravu športovo-úžitkového modelu už mal priznal aj riaditeľ firmy Peter Rawlinson. Potvrdil pritom predpoklad, že SUV vznikne na rovnakej platforme ako sedan Air. Očakávame aj prítomnosť identického pohonu. No vzhľadom na hmotnosť je pravdepodobné, že sa mierne zhorší zrýchlenie i akčný rádius na jedno nabitie. Zatiaľ je priskoro na nejaké konkrétnejšie čísla či dátumy.