ikona

Novinky Jeep Scrambler sa predvedie v Los Angeles

Foto: jeepscramblerforum.com

5.11. 2018 13:42 Pick-up bude s veľkou pravdepodobnosťou dizajnovo i technicky vychádzať z typu Wrangler, ponúknuť má 15 triednych inovácii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že po takmer troch dekádach pripravuje Jeep nový pick-up. Vecou neoficiálnych debát je niekoľko rokov. Internet obsahuje množstvo fotiek prototypov a často skloňované je tiež predpokladané meno Scrambler. Na jeho potvrdenie alebo vyvrátenie nebudeme čakať dlho. Ako sme sa v týchto dňoch dozvedeli, debut sa odohrá koncom mesiaca.

Miesto a dátum debutu prezradila fotka z internej prezentácie
Miesto a dátum debutu prezradila fotka z internej prezentácie
Zdroj: jeepscramblerforum.com

Dlho očakávaný automobil sa svetu predvedie v Los Angeles. Prezrádza to fotografia z internej firemnej prezentácie, ktorú zverejnilo špecializované fórum. Vozidlo je na ňom zahalené plachtou. No ako sme už mohli vidieť napríklad na záberoch maskovaného exemplára pri terénnom výlete, v mnohom bude čerpať z ikonického typu Wrangler. K jeho štvordverovej kabíne však pripojí otvorenú korbu s konkurencieschopnými proporciami ložnej plochy.

Výrobca hovorí v materiáloch o autentickom dizajne značky Jeep, terénnych schopnostiach i skutočných úžitkových vlastnostiach. Taktiež spomína 15 inovácii exkluzívnych v danej triede, čím môže myslieť napríklad vyklápateľné čelné sklo alebo ľahko odmontovateľnú strechu. Na obrázku sú spomenuté tiež rozhrania Apple Car Play a Android Auto súvisiace s infotainmentom.

Vzhľadom na optickú príbuznosť očakávame pod plechmi platformu, ktorej darcom je práve Wrangler. Technika však nepochybne prešla úpravami súvisiacimi s očakávaním väčšieho zaťaženia zadnej nápravy. Pohon pravdepodobne zabezpečia rovnaké motory: zážihový 3,6-litrový šesťvalec Pentastar, dvojlitrový prepĺňaný benzín so štyrmi valcami a mikrohybridnou asistenciou alebo naftový agregát EcoDiesel so zdvihovým objemom tri litre. Presné detaily sa dozvieme 28. novembra.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia