Už v roku 2014 sa v produktovom harmonograme koncernu FCA objavili plány na znovuzrodenie modelu Jeep Grand Wagoneer, ktorý opakovane figuroval v aktuálnejších materiáloch. V digitálnych vodách sa okrem toho objavili jeho údajné fotografie a tiež niekoľko patentových nákresov. Už onedlho sa dozvieme, či boli tieto obrázky autentické.

Americký výrobca pred pár dňami oficiálne ohlásil príchod svojej novej vlajkovej lode. Po upútavke zachytávajúcej Grand Canyon a vysvetľujúcej význam prvej polovice jeho mena publikoval detail, na ktorom je koniec označenia doplnený vlajkou USA. Názov pripravovaného SUV priamo nepovedal. Z tejto dvojice záberov je však celkom jasné, o čo ide.

Interiér modelu Grand Wagoneer má vynikať priestorom i luxusom.
Interiér modelu Grand Wagoneer má vynikať priestorom i luxusom.
Zdroj: Jeep

Jeep zverejnil tiež detail na štartovacie tlačidlo, pri ktorom si možno všimnúť drevené obklady či prešívanú kožu. Okrem troch radov sedadiel sa bude Grand Wagoneer vyznačovať aj luxusným interiérom. Vrchol portfólia značky má totiž konkurovať modelom ako je Cadillac Escalade a Lincoln Navigator, čo bude odrážať i jeho cena. O nej môžeme zatiaľ len špekulovať. Sedemmiestneho obra asi Jeep predstaví čoskoro, spustenie výroby je naplánované na 2. kvartál budúceho roka.