BMW radu 1

Novinky BMW radu 1: Vítaný facelit

Foto: autor

6.3. 2015 21:00 Bavorská jednotka výrazne opeknela. Môže za to omladenie, v ktorom hrali hlavnú rolu svetlá.

Ešte v polovici januára dal Mníchov svetu na známosť, že počas 85. ženevského autosalóna predvedie svetu svoj najdostupnejší modelový rad s novou tvárou. Na internet pritom BMW vypustilo množstvo fotiek, na základe ktorých sme vykonaným dizajnovým zmenám dali palec hore. Teraz sme si ich obzreli aj vlastnými očami na pôde výstaviska Palexpo.

BMW radu 1 po vítanom omladení
BMW radu 1 po vítanom omladení
Zdroj: autor

Výzor druhej generácie jednotky bol častým terčom kritiky, čo nemôže poprieť ani samotná automobilka. Hlasy verejnosti však vypočula a preto je facelift navonok pomerne rozsiahly. Obligátna retuš nárazníkov, masky chladiča či kolies bola v tomto prípade len sekundárnou záležitosťou. Hlavnú rolu hrali svetlá na oboch koncoch karosérie. Tie predné dostali prepracovaný vonkajší tvar i upravenú architektúru a konečne nepôsobia tak, akoby pred seba škúlili. Obdobný proces sa odohral aj vzadu.

Svetlá sa zmenili vpredu i vzadu
Svetlá sa zmenili vpredu i vzadu
Zdroj: autor

Vďaka týmto úpravám vyzerá dizajn automobilu po omladení harmonickejšie a taktiež lepšie zapadne do bavorskej rodiny.  No po živej obhliadke to môžeme povedať aj jednoducho: BMW radu 1 výrazne opeknelo. To platí len pre exteriér. Vo vnútri sa toho veľa neodohralo, stále ide o bavorskú klasiku, ktorá nie je často kritizovaná z hľadiska výzoru ani ergonómie.

Vo vnútri nie je facelift veľmi vidieť
Vo vnútri nie je facelift veľmi vidieť
Zdroj: autor

Samozrejme, bežné exempláre  nebudú vyzerať tak ako športovo ladený variant M135i na fotografiách. Ten zostáva na vrchu modelového radu a ako jediný sa chváli šesťvalcom. Paleta motorov sa pri modernizácii obmenila a odporcov downsizingu iste nepoteší uvedenie základných trojvalcov na strane benzínu i nafty. To však nič nemení na tom, že facelift mníchovskej jednotky je vítaný.

Video

Diskusia