Jaguar F-Type.

Novinky Jaguar F-Type čaká veľký facelift: Omladenú verziu krásnej šelmy spoznáme už o pár dní

Foto: YouTube (jaguaruk)

28.11. 10:02 Atraktívny model dostupný ako kupé a roadster sa výrazne zmení v tvári. Podľa všetkého skončí s agregátmi V6, hovorí sa aj o hybridných verziách.

Z dizajnových štúdií britskej značky Jaguar už vyšlo viacero modelov oceňovaných za ich atraktívny vzhľad a aktuálne vyrábaný dvojdverový F-Type medzi nich nepochybne patrí. Napriek vyše šesť rokov trvajúcej výrobe vyzerá aj vďaka ľahkej modernizácii stále k svetu. Automobilka sa napriek tomu rozhodla pre zmenu, vozidlo preto čaká veľký facelift.

Vývojové prototypy nedokázali svojím maskovaním skryť, že tvár jaguára sa výrazne zmení. Namiesto ako-tak zvislých mandľových svetlometov má dostať prižmúrené horizontálnejšie „oči“ posadené o poznanie nižšie. Úpravy zasiahnu kapotu, nárazník i masku chladiča, kým vzadu bude retuš pravdepodobne viditeľná podstatne menej. Podľa testovacích áut to vyzerá akurát na odlišnú grafiku svetiel.

Takto si zmodernizovanú vizáž jaugára predstavuje Nikita Chuicko.
Takto si zmodernizovanú vizáž jaugára predstavuje Nikita Chuicko.
Zdroj: Kolesa.ru

Interiér zostáva nateraz zahalený rúškom tajomstva, no cestu si doň môže nájsť digitálny prístrojový panel či ovládacie rozhranie Touch Pro Duo s dvomi displejmi na centrálnej konzole. Očakávať tiež možno zmeny na poli materiálov a technológií. Facelift neobíde ani priestor pod kapotou atraktívneho modelu, kde má pokračovať päťlitrový osemvalec. Nedávno sa pritom hovorilo o jeho konci. Zachovanie vrcholného motora však naznačuje aj zvuk v pozadí spotu, ktorý avizuje debut.

F-Type dostupný vo forme kupé a roadsteru však podľa všetkého skončí s agregátmi V6, ktoré nahradí radovými šesťvalcami z rodiny Ingenium. Hovorí sa pritom aj o hybridných verziách. Na viac detailov nebudeme musieť dlho čakať, omladenú verziu krásnej šelmy spoznáme už o pár dní. Jej premiéra je naplánovaná na 2. decembra.

Diskusia  ()

Video

Diskusia