V týchto dňoch uplynulo päť rokov od premiéru modelu F-Pace, ktorý predviedol Jaguar na frankfurtskom autosalóne. Odvtedy na ňom urobil niekoľko zmien skôr kozmetického rázu. Teraz mu preto doprial omladzovaciu kúru prinášajú početné vylepšenia, hoci navonok to nedáva veľmi najavo.

Oceneniami ovenčený dizajn britského SUV je na prvý pohľad nedotknutý. V skutočnosti upravil výrobca kapotu, masku chladiča i nárazník, no dôležitejšia je prítomnosť vylepšených LED svetlometov. V rámci faceliftu došlo aj na predné blatníky a disky kolies. Vzadu sa objavili svetlá s odlišnou grafikou i modifikovaný nárazník, spod ktorého ústia väčšie výfukové koncovky.

Vzadu došlo k zmene grafiky svetiel, nárazníka i výfukových koncoviek.
Vzadu došlo k zmene grafiky svetiel, nárazníka i výfukových koncoviek.
Zdroj: Jaguar

Kým navonok boli zásahy decentné, vo vnútri nezostal kameň na kameni. Modernizácia prináša luxusnejší interiér s hodnotnejšími povrchovými materiálmi a množstvom nových komponentov. Jaguar vymenil sedadlá, celú palubnú dosku, centrálny tunel i panely dverí, ktoré už neobsahujú netradične vysoko postavené ovládanie okien. Okrem toho zahŕňajú väčšie odkladacie priestory.

Pred vodičom sa nachádza volant z elektromobilu I-Pace, spolu s ním dostal F-Pace aj 12,3-palcový digitálny prístrojový panel. Palubovke dominuje dotyková obrazovka infotainmentu Pivi Pro s priemerom 11,4 palca a rámom z horčíkovej zliatiny. Brušká prstov poslúcha aj panel klimatizácie umiestnený nižšie, regulácia teploty sa však spolieha na otočné ovládače s pekným vyhotovením. Zmenil sa i volič prevodovky.

Oproti minulosti je kokpit modernejší, hodnotnejší i praktickejší.
Oproti minulosti je kokpit modernejší, hodnotnejší i praktickejší.
Zdroj: Jaguar

Modernejší multimediálny systém prináša množstvo extra prvkov, vrátane početných on-line funkcií či aktualizácii prostredníctvom internetu. Podpora rozhraní Apple CarPlay a Android Auto je samozrejmosť. Rovnako ako možnosť bezdrôtového nabíjania, no nie celkom bežná je schopnosť pripojiť súčasne dva mobilné telefóny cez Bluetooth. SUV sa okrem toho pýši aktívnym potláčaním rušivých zvukov či ionizátorom vzduchu filtrujúcim drobné častice, alergény, vírusy či baktérie.