Nové generácie Mercedesu-Benz triedy S patria spravidla medzi najočakávanejšie automobily vôbec. Už dlhé roky sa totiž vlajkovej lodi Stuttgartu darí udržiavať si vysoký štandard nielen čo sa luxusu, kvality či jazdných vlastností týka, ale aj v oblasti inovácii. Nové S-ko so sebou vždy prinesie aj niečo navyše, čo možno nikto nečakal. 

Elegantná predná časť dostane rozmernejšiu čelnú masku, v realite však bude mať menej hranatý tvar.
Elegantná predná časť dostane rozmernejšiu čelnú masku, v realite však bude mať menej hranatý tvar.
Zdroj: Auto Bild

Tentokrát, pri evolúcii s typovým označením W223, bude veľkou zmenou aj samotný dizajn vozidla. To naznačili už prvé špiónske fotky pred niekoľkými mesiacmi. Vzhľad limuzíny sa odpúta od súčasnosti a evolučne sa posunie ďalej. Vpredu môžeme očakávať užšie Multibeam-LED reflektory s odlišnou architektúrou, ktoré by sa mali inšpirovať aktuálnou vlajkovou loďou medzi SUV - novým GLS. Limuzína má mať tradične uhladené tvary rešpektujúce zákony aerodynamiky. 

Vďaka fotografiám zverejneným na známom automobilovom “špiónskom” profile @cochespias už vieme dokonca aj ako bude vyzerať AMG Line. Práve také S-ko totiž majú snímky zachytávať podľa našich nemeckých kolegov. Je vidieť, že čelná maska bude výrazne väčšia, otvory v nárazníku však jemne zmenia svoje základné línie. Uniknuté fotografie len potvrdzujú, že vizualizácia Auto Bildu opäť nemá ďaleko od reality a novú generáciu napriek tajnostkárstvu Mercedesu prakticky môžete vidieť plne odhalenú.

Zadná časť sa prispôsobí aktuálnemu dizajnovému jazyku značky.
Zadná časť sa prispôsobí aktuálnemu dizajnovému jazyku značky.
Zdroj: Auto Bild

Je zrejmé, že sa zmení i zadná časť, ktorá taktiež prejde na aktuálny dizajnový jazyk značky a dostane trojuholníkové koncové svetlá. Vo viacerých diskusiách fanúšikovia podotýkajú, že tie na prvý pohľad nevyzerajú zvlášť honosne či majestátne, no treba si počkať na realitu. Dôveryhodnosť špiónskych záberov či našich vizualizácii potvrdil i Ola Källenius priamo z Mercedes-Benz, ktorý v novom videu víta zamestnancov automobilky späť v práci. Nakoniec hovorí, že otvorené sú už aj showroomy a že sa v nich bude na čo tešiť. Stojí pritom pri prototype triedy S, ktorý zdieľa tvary s tým na uniknutých fotkách či našej vizualizácii.

Mercedes-Benz triedy S generácie W223 odhalil veľký únik fotografií.
Mercedes-Benz triedy S generácie W223 odhalil veľký únik fotografií.
Zdroj: Instagram/ Cochespias

Razantnou zmenou prejde aj kokpit. Najšokujúcejším prvkom kabíny na zverejnených fotografiách je obrovská “diera” v palubovke pred digitálnym prístrojovým štítom. Nie, pravdepodobne nejde o nedorobok, ale skôr head-up displej novej generácie a doteraz nevídaných rozmerov. Netradičný displej si našiel miesto aj na stredovej konzole, podľa jeho umiestnenia sa zdá, že bude dobre prístupný pravej ruke a tým pádom by práca s ním v dotykovom režime mohla byť pohodlnejšia, než doteraz.

Indíciu, že sa na uniknutých záberoch pozeráme na triedu S vo vyhotovení AMG Line, ponúka i jej volant. Ide o nový kúsok, ktorý sme spoznali pri predstavovaní triedy E. Má byť športovou alternatívou k bežnému volantu, jeho tlačidlá i veniec sú kapacitívne a rozdelené do dvoch samostatných radov. Zdá sa, že nová generácia S-ka bude z pohľadu dizajnu kabíny minimalistická a elegantná. O priestore vzadu zatiaľ tušíme iba to, že pasažieri k dispozícii dostanú dotykový displej, prostredníctvom ktorého budú ovládať svoje zobrazovacie jednotky infotainmentu.

O pohonnom ústrojenstve či iných oblastiach vozidla toho zatiaľ vieme pramálo. Informácie nemeckého Auto Bildu hovoria o tom, že špičková trieda S by si aj v generácii W223 mala zachovať vidlicový dvanásťvalec. Ráta sa s širokým nasadením 48-voltových mild-hybridných agregátov, ale aj plug-in hybridov s vysokým elektrickým dojazdom. Aktuálne sa ráta s tým, že novinka by svetu mala byť predstavená pred koncom roka 2020.